Amazon oznamuje novou cloudovou herní službu s názvem Luna

5

Na své dnešní hardwarové akci v roce 2020 společnost Amazon oznámila cloudovou herní platformu s názvem Luna. Tato zpráva není příliš překvapivá: o této službě se říká už od loňského roku, dříve s kódovým označením „Tempo“, zatímco herní ovladač od Amazonu unikl těsně před dnešní událostí.

Není jasné, kdy se Luna spustí široce, ale zpočátku bude k dispozici pro PC, Mac, Fire TV a iPhone a iPad (prostřednictvím webových aplikací), s verzí pro Android plánovanou po spuštění. Amazon říká, že uživatelé, kteří mají zájem v USA, mohou od dnešního dne požadovat přednostní přístup ke službě. O mezinárodní dostupnosti není ani slovo.

Tato služba bude k dispozici za „zaváděcí cenu“ 5,99 $ měsíčně během fáze předčasného přístupu, která dává předplatitelům možnost hrát hry kanálu Luna Plus na dvou zařízeních současně a nabízí rozlišení „4K / 60fps“ pro „vybrané tituly“. Přirozeně to bude poháněno AWS, všudypřítomnou webovou platformou Amazonu.

Amazon říká, že přes kanál Luna Plus bude k dispozici více než 100 her a mezi startovní tituly patří Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID, Abzu a Brothers: A Příběh dvou synů. Amazon říká, že další tituly budou přidány „v průběhu času“. Společnost také uzavřela partnerství se společností Ubisoft pro konkrétní „herní kanál“. Amazon to popisuje takto:

Hráči, kteří se přihlásí k odběru tohoto kanálu, budou mít přístup ke svým oblíbeným titulům Ubisoft v rozlišení až 4K, mobilní hře a přístupu k novým titulům, až bude kanál spuštěn jako Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6 a Immortals Fenyx Rising ve stejný den, kdy budou vydány . Toto je první z několika vývojových herních kanálů Luna, kde si zákazníci mohou hrát hry od svých oblíbených vydavatelů a žánrů.

Luna bude také obsahovat integraci Twitch. „V rámci zážitku z Luny uvidí hráči streamy Twitch pro hry ve službě a od Twitchu budou moci okamžitě začít hrát hry Luna,“ říká Amazon. Hry lze hrát buď pomocí myši a klávesnice nebo pomocí ovladače Bluetooth. Spolu s tím společnost Amazon také oznámila svůj vlastní řadič Luna s podporou Alexa, který bude během období předčasného přístupu stát 49,99 USD.

Funguje to takto:

Ovladač Luna Controller podporuje technologii Alexa a připojuje se přímo ke cloudu, takže můžete hru snadno ovládat, a to díky designu s více anténami, který upřednostňuje nepřerušené Wi-Fi pro hraní s nižší latencí. Naše testování ve skutečnosti ukázalo snížení zpáteční latence při hraní Luna Controller s Cloud Direct vs. Luna Controller přes Bluetooth, se snížením mezi 17, 30 milisekundami mezi PC, Fire TV a Mac. Protože se ovladač Luna Controller připojuje přímo k cloudovým serverům, mohou hráči snadno přepínat mezi obrazovkami – například Fire TV na mobilní telefon – bez dalších párování nebo změn konfigurace.

Amazon má v průběhu let kuriózní vztah k hraní her, kde se věnuje různým podnikům. Kromě vlastnictví streamovací služby Twitch Amazon vyvíjí také své vlastní hry, včetně online střílečky Crucible, která měla tak špatné spuštění, že se rychle vrátila zpět do uzavřené beta verze. Společnost také pracuje na masivně multiplayerové hře s názvem New World, která měla původně debutovat letos v létě, než bude odložena na rok 2021.

Dnešní novinky staví Amazon do přímé konkurence s Google Stadia a Microsoft xCloud ve stále přeplněnějším cloudovém herním prostoru.