Among us není oblíbené jen na Twitchi – kompletně dominuje hernímu trhu

10

Among us byla jedna z největších her roku a díky novým datům ze Sensor Tower máme představu o tom, jak obrovská byla v mobilních zařízeních: byla to nejlepší hra v iOS App Store i Google Play ve 3. čtvrtletí 2020, podle údajů Sensor Tower. Sensor Tower rovněž odhaduje, že mezi námi – která byla poprvé vydána v roce 2018 – prošlo ve 3. čtvrtletí 2020 100 milionů stažení, což výrazně zastiňuje více než 68 milionů stažení pro další nejvyšší staženou hru My Talking Tom Friends.

Zdá se pravděpodobné, že tato hra bude i nadále velmi populární pro další malou chvíli. Když píšu toto, stále je na vrcholu žebříčku bezplatných her App Store a Google Play. A na PC, kde stojí 4,99 USD, je Among Us v současné době čtvrtou nejhranější hrou na Steamu, kde sedí pouze za Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 a PUBG.

Mezi námi byl také hit na Twitchi, a to o celých 650 procent za sledované hodiny od července do srpna. Popularita hry se dostala také k Discordu, který zaznamenal obrovský nárůst v stahování z mobilních zařízení. Vývojář InnerSloth zrušil plánované pokračování Among Us zaměřené na první hru.