Aplikace Google Phone přichází na více zařízení a nyní vám může říci, proč firma volá

22

Google oficiálně oznámil novou funkci „Ověřené hovory“ pro svou telefonní aplikaci, která je navržena tak, aby poskytovala více informací, když vám volá firma. Kompatibilní hovory budou zobrazovat název společnosti, její značku, malý odznak, který prokáže, že je ověřená, a důvod jejího volání.

Funkce přichází do aplikace Google Phone, která je obvykle předinstalovaná v telefonech Pixel a Android One. Google však říká, že nyní bude k dispozici ke stažení na „omezené“ sadě dalších telefonů se systémem Android Pie a vyšším, včetně vlajkových telefonů od společností Samsung a LG. Kompatibilní telefony budou moci aplikaci stáhnout z Obchodu Google Play a poté ji nastavit jako výchozí aplikaci pro telefonování.

V závislosti na tom, jak to firmy používají, by funkce ověřených hovorů mohla být nesmírně užitečná, a to nejen proto, abyste věděli, kdo volá (pomáhá vyhnout se spamovým hovorům), ale také aby bylo jasné, kdy může být nutné upustit od všeho, abyste jejich hovor přijali . Můžete například chtít zastavit a přijmout hovor od vaší banky o možné podvodné transakci, ale odmítnout marketingový hovor od stejného podniku.

Podle Googlu tato funkce prospívá i podnikání, protože lidé mnohem častěji přijmou hovor, který je ověřený. Ačkoli by společnost nesdílela konkrétní čísla, uvedla, že došlo k výraznému zvýšení pravděpodobnosti, že zákazníci během testování této funkce přijmou volání. (V červnu potvrdila pilotní projekt v Brazílii.) Google také říká, že po uvolnění funkce Ověřené SMS v loňském roce zjistil nárůst důvěry spotřebitelů. Je důležité, aby existovaly pobídky pro firmy, aby tyto funkce používaly, protože ověřené hovory se spoléhají na to, že proaktivně poskytnou Googlu informace, aby funkce fungovala.

Podle stránky podpory Google fungují ověřené hovory tak, že společnost před odesláním vyzvánění nechá server ping Googlu s jeho telefonním číslem, vaším telefonním číslem a důvodem jeho volání. Aplikace ve vašem telefonu poté porovná příchozí hovor s informacemi, které obdrží od Google, a pokud se tyto dva shodují, zobrazí hovor jako ověřený. Server Google poté tyto informace smaže „během několika minut“. Google nám říká, že firmy mohou tuto funkci používat bez ohledu na to, zda telefonují hromadně nebo jednotlivě, a že má zavedena ochranná opatření, která společnostem brání ve zneužívání.

Tato funkce by mohla nabídnout velké zlepšení oproti stávajícím systémům ID volajícího, protože ověří, že podniky jsou tím, co říkají, že jsou, a také ukazuje důvod jejich volání. Podle Googlu by to mělo fungovat také bez ohledu na vašeho operátora.

Za poslední měsíc se objevily náznaky, že aplikace Google Phone přichází na více zařízení Android poté, co Android Police zjistila, že beta verzi aplikace lze nyní nainstalovat na více telefonů, včetně zařízení Samsung a OnePlus.

Google však poznamenává, že ne každá funkce telefonu Google bude k dispozici na každém kompatibilním zařízení. Například vizuální hlasová schránka, nahrávání hovorů a obrazovka volání budou nadále exkluzivní pro telefony, které jsou dodávány s předinstalovanou aplikací. Google z exkluzivity obvinil „hardwarové závislosti“.

Google uvádí, že ověřené hovory se od dnešního dne objevují v USA, Mexiku, Brazílii, Španělsku a Indii a plánuje v průběhu času přidat další země. Aplikace Google Phone bude k dispozici ke stažení od tohoto týdne, říká Google.