Asus Zenfone 7 přidává ke svému úhlednému převrácenému fotoaparátu třetí objektiv

4

Jen něco málo přes rok poté, co nás Asus očaroval otočnými fotoaparáty na Zenfone 6, je společnost zpět se Zenfone 7 a 7 Pro. Obě zařízení mají stále rotující pole fotoaparátů jako loňský model a stejné masivní baterie 5 000 mAh. V letošním roce však existuje spousta nových funkcí, včetně extra objektivu se zoomem v poli fotoaparátu a nového OLED displeje s obnovovací frekvencí 90 Hz.

Asus říká, že uvedení telefonů na vybrané evropské trhy je plánováno na 1. září, nikoli však v USA. Přesné evropské ceny mají být oznámeny k tomuto datu. Telefon se začne prodávat na Tchaj-wanu od dnešního dne. V této zemi cena Zenfone 7 začíná na 21 990 NT $ (přibližně 749 $), zatímco Zenfone 7 Pro stojí NT 27 990 $ (přibližně 953 $).

Převrácená řada fotoaparátů je na Zenfone 7 stejně atraktivní jako v loňském telefonu. Klepnutím na tlačítko se tři senzory fotoaparátu otočí ze zadní části telefonu dopředu, což znamená, že není třeba žádného zářezu displeje, ale také získáte stejnou flexibilitu se selfie záběry jako s fotoaparátem zadní kamera.

Letos Asus do pole zařadil tři kamery. K dispozici je širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 64 megapixelů, ultra široký fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů a zorným polem 113 stupňů a 8megapixelový teleobjektiv s 3x optickým zoomem. To znamená, že získáte velmi užitečnou ultraširokou selfie kameru (vhodnou pro skupinové selfie) a zoom, jehož použití jako selfie kamery není okamžitě zřejmé. U Zenfone 7 Pro jsou širokoúhlé a teleobjektivy vybaveny optickou stabilizací obrazu, ale ta není součástí běžného Zenfone 7.

Kromě zvýšení počtu a rozlišení jednotlivých senzorů Asus říká, že změnil skutečný mechanismus překlápění. Nejdůležitější je, že nyní je hodnoceno, že přežije 200 000 otočení, místo 100 000, které Zenfone 6 vydrží – Asus počítá s tím, že by to trvalo pětkrát převrácení kamer po dobu pěti let, než by se to opotřebovalo. Nyní také můžete ručně vybrat konkrétní úhly, na které se mají kamery otočit, a Asus také říká, že celý mechanismus je rychlejší a plynulejší než v předchozím modelu.

Asus provedl na obrazovce Zenfone 7 několik pozoruhodných upgradů. Nejprve je třeba uvést, že displej má nyní 90Hz OLED panel s vysokou obnovovací frekvencí, oproti 60Hz LCD obrazovce z minulého roku. To znamená, že by měl vypadat mnohem plynuleji. Asus také říká, že obrazovka nyní může za jasných podmínek přinést až 700 nitů, což usnadňuje čtení na slunci, a zároveň si užívá trochu více nemovitostí na 6,67 palcích. Stále však má pouze rozlišení 1080p.

Masivní 5 000 mAh baterie se vrací z loňského telefonu a letos podporuje rychlé nabíjení až 30 W. Bohužel není v dohledu žádné bezdrátové nabíjení: Asus uvedl, že chce upřednostnit větší baterii, než aby musel přidělit prostor hardwaru, který by vyžadoval.

Tentokrát také neexistuje žádný snímač otisků prstů namontovaný vzadu. Místo toho je v tlačítku napájení telefonu zabudována strana, která také hraje dvojí funkci jako klávesová zkratka s přizpůsobitelnými gesty dvojitého klepnutí a podržení. Na rozdíl od Zenfone 6 nemá Zenfone 7 konektor pro sluchátka a není zde ani žádné hodnocení IP (koneckonců má velké převrácené pole fotoaparátů). Oba telefony jsou k dispozici v bílé nebo černé barvě.

Interně jsou Zenfone 7 a 7 Pro specifikovány mírně odlišně. Model 7 Pro je poháněn procesorem Snapdragon 865 Plus spárovaným s 8 GB RAM a 256 GB úložiště. Zenfone 7 má zatím o něco pomalejší Snapdragon 865 se 128 GB úložiště a 6 GB nebo 8 GB RAM. Oba podporují Sub-6GHz 5G (bez mmWave), stejně jako externí úložiště využívající karty microSD s kapacitou až 2 TB.

Překvapili jsme se, jak moc se nám loňský Zenfone 6 líbil, a ze specifikací se zdá, že Asus si většinu z toho, co se nám líbilo, ponechal neporušený, a zároveň se pokouší vyřešit některé problémy se zařízením. Naše úplná recenze bude brzy k dispozici.