Bývalý generální ředitel Blizzardu Mike Morhaime ohlašuje novou herní společnost

20

Dva roky poté, co odstoupil z funkce CEO společnosti Blizzard, herní společnosti, kterou spoluzaložil v roce 1991, je Mike Morhaime zpět se svým dalším podnikáním. Jmenuje se Dreamhaven a je to kombinace vydavatele a vývojáře se „společným cílem posílit tvůrce, pomoci oživit jejich nápady a vytvořit originální herní zážitky, které podporují smysluplné spojení mezi hráči“.

V rámci tohoto oznámení Dreamhaven také odhalil svá první dvě interní studia: Moonshot Games a Secret Door. Moonshot stojí v čele trojice veteránů Blizzardu, včetně bývalého vedoucího týmu Hearthstone Jasona Chayese, ředitele StarCraft II Dustina Browdera a kreativního ředitele Hearthstone Ben Thompsona. “I když jsou velmi rané dny, když přemýšlíme o Moonshotu, představujeme si studio, které oslavuje zvědavost a odvahu,” uvedl Chayes ve svém prohlášení. “Usilujeme o odvážný přístup a myslíme si, že nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je vytvořit kulturu soustředěnou na důvěru.”

Secret Door mezitím podobně vede tým bývalých vývojářů Blizzardu, včetně Chris Sigaty (výkonný producent na Hearthstone), Alan Dabiri (technický ředitel pro Warcraft III a StarCraft II) a Eric Dodds (designér World of Warcraft a Starcraft ). Pro žádné studio nebyly oznámeny žádné projekty.

Morhaime odstoupil z funkce generálního ředitele Blizzardu v roce 2018, i když v roli konzultanta zůstal až do loňského roku. V rozhovoru pro The Washington Post uvedl, že jedním z cílů nové společnosti bylo vybudovat prostředí zaměřené na tvůrce – což je pravděpodobně výzva v rámci společnosti Activision, která se v roce 2008 stala mateřskou společností Blizzardu.

“Dozvěděli jsme se spoustu informací o tom, co jde do vytváření prostředí, které tvůrcům umožňuje dělat jejich nejlepší práci, a to se nám po mnoho let ve Blizzardu dařilo,” řekl Morhaime pro Post. “Došli jsme na křižovatku, kde jsme přehodnotili, co chceme dělat se zbytkem života.”