MAD Lions ‘Shad0w:„ Pokud opravíme své problémy a začneme znovu hrát jako my sami, jsme určitě nejlepším týmem v play-inech “

32

Všichni milují příběh smolaře. League of Legends není výjimkou a fáze play-off mistrovství světa je jednou z mála ročních, kdy mezinárodní fanoušci uvidí, jak tito smolaři skutečně září.

Ať už se jedná o sestavu divokých karet nebo kvalifikaci na poslední místo pro hlavní region, příběh úspěchu týmu play-in je často jedním z nejzajímavějších, jaké může turnaj nabídnout. Když však tyto příběhy o smolařech zkazí, může být pro týmy snadné rychle sklesnout, protože si myslí, že nikdy neměly šanci nebo že je svět proti nim.

Tato skleslost zjevně chybí pro Zhiqiang „Shad0w“ Zhao, džunglíka pro MAD Lions. Shad0w, který pro tým LEC utrpěl dvě ničivé ztráty, se usmíval, když vysvětlil, že časná slabost týmu byla jen výsledkem některých nervů fáze.

“Myslím, že to rozhodně souvisí s nervy a je zřejmé, že je to něco, co musíme napravit, než začnou nejlepší z pěti,” uvedl s odkazem na neobvykle nerozhodnou hru MAD v jejich prvních třech hrách fáze play-in. “Ale myslím si, že si stále věříme, že to uděláme z play-inů.” Musíme jen být sami sebou a hrát si dobře. “

Tento koncept „buďme sami sebou“ byl jasnou slabinou MAD již od play-off LEC. Jejich pomalá adaptace na meta znamená, že zejména Shad0w vypadal roztřeseně na nepohodlných a nepraktických výběrech džungle, jako jsou Evelynn a Hecarim. Odchod od pohodlných výběrů Lee Sina a Volibeara byl pro džunglíka zjevně obtížný úkol, ale vysvětlil, že „meta právě teď je mnohem více zaměřena na nošení džunglíků.“ S tím, jak se v současné době formuje meta světa, aby vypadala docela podobně jako v play-off LEC, ve kterém se MAD potýkaly také s problémy při přípravě, je tým ponechán hrát dohánění meta, o kterém by se už dávno měli přečíst.

Jiná meta je složitá

S týmy, jako je G2, které uspěly v rané hře umožňující džunglům jako Sett a Sejuani, je jasné, že tento styl carry jungle není jediným způsobem, jak hrát hru. Pro MAD a Shad0w je však tento styl džunglování v raném stádiu vyšší riziko, než jaké nutně stojí za to – pokud v rané hře nedokážete dostat své pruhy dostatečně dopředu, tanky v džungli zůstávají zmítané. Tento styl džungle klade důraz na zdroje a poškození „na jinou roli, kterou bude nést, než na obvyklou AD nést nebo střední laner.“ Shad0w řekl, že stále věří, že G2 jsou dobrý tým, ale že je „přirozenější přenosný džungler“ na šampiony jako Lee Sin.

Úspěch G2 v této meta a mnoho dalších před ní se letos stal bodem pro všechny evropské týmy na světových šampionátech. G2 v roce 2019 a Fnatic před nimi v roce 2018 vytvořily precedens pro LEC, který dříve neexistoval, jeden z mezinárodních výkonů na vysoké úrovni. Ale tento tlak se na MAD zatím nedostává.

“Myslím, že tlak je většinou na Fnatic a G2,” řekl Shad0w. “Jen proto, že jsou vždy na světech a vždy si vedou docela dobře.” Jsme nováčci a nemyslím si, že mnoho lidí mělo od nás nějaká očekávání, takže tento tlak opravdu nepociťujeme. Jsme hrdí na [Fnatic a G2] za to, co se jim podařilo. “

Očekávání vstupu MAD na tento turnaj byla smíšená. Navzdory mezinárodní prestiži Evropy neměla skupina žádné důkazy, které by naznačovaly, že bude schopna splnit tato očekávání. Mezi evropskými fanoušky to však bylo nevyslovené porozumění, že to udělají z play-inů a potenciálně na prvním místě. Vzhledem k tomu, že toto první místo již není možné, měl Shad0w jistotu pro obránce MAD: „Myslím si však, že tato očekávání jsou správná, a myslím si, že pokud vyřešíme své problémy a začneme znovu hrát jako my, jsme si jisti, že nejlepší tým v play-inech. “

Odvážný přístup a pozitivita MADu jsou jedním ze základních kamenů identity jejich týmu od jejich vstupu do LEC, přičemž jejich nechvalně známé pózy vítězství ve vysílání LEC se staly jednou z nejznámějších částí každého týdne her. Tato pozitivita vyzařuje v Shad0w, který navzdory utrpení drtivé porážky pouhých pár minut předem měl po celý rozhovor úsměv na tváři.

“Samozřejmě se trochu obávám, že to nezvládneme,” řekl. “Ale stále mám ve svůj tým důvěru a myslím si, že až si napravíme nervy, bude dobré jít do skupinové fáze.”

Pokud se MAD probojuje do skupinové fáze, čeká je na ně náročný úkol, kterým čelí favorité turnajů Top Esports, jejichž duo uprostřed džungle vypadalo jako jedno z nejsilnějších na světě. “Myslím, že jsou opravdu dobří, pravděpodobně nejlepší tým na světě,” řekl Shad0w k možnému zápasu. “Ale myslím, že když z nich dokážeme sundat jednu nebo dvě hry, byl by to docela skvělý pocit.”

MAD mají na vítězství

Jako tým play-in a čtvrtý zástupce z jejich regionu je hlavní rolí týmu jako MAD hrát spoiler na giganty ve své skupině. Pokud MAD dokáže obrátit špatný start do turnaje, mohl by to udělat právě s TES a DRX.

I když vám samotná pozitivita nemůže vyhrát hry, může vám sakra usnadnit získání těchto neočekávaných vítězství. Když mluvíme s Shad0w, je jasné, že MAD nedovolil, aby se k nim dostaly jejich otevírací nervy; jejich mentalita se jeví stejně silná jako v pravidelné sezóně LEC. Vzhledem k tomu, že hrací fáze je konkurenceschopnější než kdykoli předtím, existuje velká šance, že pokud MAD Lions nedokážou ve své hře udělat nějaký zázračný obrat o 180 stupňů, vrátí se zpět do Evropy dříve než oni očekávaný.

Přestože jsou tyto hry plné rozrušení, zdá se, že tým má jasnou hlavu na svých bedrech, pokud jde o změny, které je třeba provést, aby se zjistilo, že si všimnou všechny důležité skupiny. Zda je možné tyto změny provést včas, se teprve uvidí, zbývají jen dva dny her, které rozhodnou o jejich mezinárodním osudu.

Už není schopen zajistit si první místo ve své skupině, šance na automatický bye to groups je pro MAD Lions vzdálená paměť. Pokud mohou v zítřejším zápase proti Legacy Esports zvítězit, nastoupí do vyřazovací fáze po boku druhého, třetího a čtvrtého zástupce z obou skupin play-in, kde si to vybojují ve formátu nejlepší z pěti pro dvě prestižní skupinová místa. Tiebreakers stranou, osud MAD je zcela v jejich vlastních rukou – a s evropskou hrdostí na řadě, každá hra se počítá.