Co je myšleno pojmem “CS” v League of Legends? Proč je to tak důležité?

37

V League of Legends je zlato jedním, ne-li nejdůležitějším aspektem, který vám pomůže vyhrát hru. Čím více zlata máte, tím více si můžete koupit předmětů, které posunou postup na vaší lince a vy tak můžete zabít vašeho nepřítele. V LoL můžete vydělat zlato různými způsoby. Někteří dávají přednost pasivnějšímu přístupu, jako je podpora předmětů generujících zlato, zatímco jiní proaktivnější přístup buď přímým zabitím nepřátelského šampiona, nebo farmením poskoků, neboli “CS”.

CS nebo Creep Score je počet minionů a příšer z džungle, které hráč zabil. Posledním zásahem je provedení smrtícího úderu pro miniona a netvora v džungli, aby se vygenerovalo zlato. Poslední zásah zvyšuje Creep Score šampiona, což přispívá k celkovému zlatu získanému hráčem.

Proč je to tak důležité?

Creep Score je základním aspektem hráčových dovedností, protože vyžaduje poslední zasažení miniona, aby se dosáhlo nejlepšího možného příjmu zlata. Většina hráčů usiluje o to, aby měla co nejvíce CS, aby získala náskok a získané zlato využila na nákup předmětů, aby se jejich šampion stal silnější. Když předstihnete skóre CS od svého nepřítele, říká se tomu CS lead. Vaším cílem jako hráče je mít vždy náskok v CS proti vašemu nepříteli, pokud je to možné.

Kdy farmit?

Ve hře je nejlepším možným časem, abyste dosáhli lepšího Creep Score, počáteční fáze hry, tzv. Laning fáze. Tato fáze nastává v prvních několika minutách hry, kdy jsou oba týmy relativně slabší kvůli tomu, že mají k dispozici pouze jednu nebo dvě dovednosti.

Získání CS je v League of Legends velmi složitým aspektem, protože vyžaduje, aby hráči pochopili, kdy mají jít zpět a nakupovat, naučili se správnému řízení linky, porozuměli pojmům jako je freeze linky, resetování linky, podpoře a mnoha dalším proměnným, které ovlivňují časování a optimalizaci CS.

Celkově je cílem Creep Score vygenerovat co nejvíce zlata, abyste mohli koupit předměty a dostat se před svého nepřítele využitím svých předmětů. CS je nezbytnou součástí základní sady dovedností hráče League of Legends. Bez řádného CS můžete svým nepřátelům poskytnout příležitost k vítězství.