Crossplay Apex Legends bude spuštěn v beta verzi příští týden

15

Vývojář Respawn battle royale Apex Legends dostává příští týden svoji dlouho očekávanou funkci crossplay, oznámil vývojář ve čtvrtek. Crossplay dorazí 6. října společně s novou akcí „Aftermarket Collection“ v omezeném čase.

Tato funkce, která byla poprvé oznámena v červnu, přichází do beta verze pro platformy PlayStation 4, Xbox One a PC, což znamená, že tyto tři skupiny hráčů budou moci hrát proti sobě navzájem a proti sobě poprvé od uvedení hry v únoru 2019 . Nebude však existovat křížový postup, což znamená, že si nebudete moci vzít svůj konzolový účet s sebou na PC nebo naopak, jak to můžete ve hrách jako Destiny 2, Fortnite a Warzone.

“Od uvedení Apex Legends je cross-play jednou z nejžádanějších funkcí našich hráčů, kteří chtějí mít možnost hrát se svými přáteli na jiných platformách.” Během cross-play beta budou mít hráči plný přístup k funkcím cross-play, zatímco budeme shromažďovat data, testovat tuto funkci v měřítku a co je nejdůležitější, poslouchat vás, fanoušky, zpětnou vazbu, “vysvětluje ředitel hry Chad Grenier.

Crossplay bude ve výchozím nastavení zapnutý, říká Respawn, ale pouze takovým způsobem, že hráči PS4 a Xbox One budou společně seskupeni do lobby. Pokud se hráči přihlásí do lobby konzoly PC seskupením s kamarádem z PC hrajícím prostřednictvím klienta Origin od EA, budou umístěni na PC servery. (Respawn říká, že hráči Steam budou také podporováni, až bude Steam verze hry spuštěna později v tomto roce.) Respawn velmi povzbuzuje hráče, aby nevypínali crossplay, protože to může prodloužit dobu fronty.

“Pokud si přejete úplně deaktivovat cross-play, můžete deaktivovat multiplatformní přehrávání v nabídce nastavení.” Tímto způsobem se dostanete pouze do zápasů s ostatními uživateli na stejné platformě, kteří také deaktivovali hru napříč platformami, “říká Grenier. “To má vysokou šanci, že vaše fronta bude velmi dlouhá, protože předpokládáme, že většina uživatelů bude mít povoleno cross-play vzhledem k výchozímu stavu” enabled “a požadavkům této funkce od mnoha hráčů. Důrazně doporučujeme nechat hraní mezi platformami povoleno, abyste zajistili co nejlepší zážitek. “

Respawn umožňuje univerzální funkci vyhledávání přátel ve hře pro hledání hráčů a vytváření párty napříč platformami. Pokud jde o cross-progression, Grenier říká, že bude mít o tuto funkci více informací, blíže ke spuštění oficiální verze Steam později v tomto roce. Apex Legends má také přijít na Nintendo Switch někdy na podzim tohoto roku, ale není jasné, zda Respawn povolí i pro tuto platformu crossplay.