Další levné čipy řady Qualcomm Snapdragon 4 by mohly v roce 2021 převzít 5G mainstream

5

Společnost Qualcomm v roce 2021 rozšiřuje své portfolio 5G o své levné čipové sady Snapdragon řady 4, které přinesou rychlejší síťový standard do dosud nejlevnější řady smartphonů.

Společnost Qualcomm neustále rozšiřuje seznam čipsetů, které nabízí, s kompatibilitou 5G. V roce 2019 nabídla podporu 5G pouze vlajková loď společnosti Snapdragon řady 8. (I tam se jednalo o volitelný doplněk nabízený pouze na několika telefonech.) V letošním roce došlo k výraznému rozšíření této řady, přičemž současná řada Snapdragon 865 vyžaduje samostatný 5G modem, spolu s levnějšími možnostmi v řadě 7 a Sestavy řady 6, jako jsou Snapdragon 765 a Snapdragon 690.

Ale přidání 5G do další vlny čipsetů řady 4 by mohlo být dosud nejvýznamnějším rozšířením, protože zařízení řady 4 mají tendenci být mezi nejlevnějšími dostupnými telefony s Androidem, často stojí 200 $ nebo méně. Přidání 5G k těm levnějším telefonům by poskytlo síťové technologii mnohem širší publikum než současná skupina 5G zařízení, z nichž nejlevnější stále mají tendenci stát se v rozmezí 500 dolarů, ale prezident Qualcomm Cristiano Amon tweetoval, že od těchto 5G očekává Cena telefonů se pohybuje od 125 do 250 USD.

Qualcomm neoznámil mnoho podrobností o nadcházejících čipech řady 4 kompatibilních s 5G, například jaký modem použije, zda bude integrován do čipové sady nebo bude vyžadovat samostatnou jednotku v telefonu, nebo jestli bude podporovat mmWave sítě nebo jen sub-6GHz.

Další podrobnosti o připravovaných čipech Snapdragon řady 4 5G by měly být brzy k dispozici, přičemž Qualcomm očekává první komerční vydání telefonů v prvním čtvrtletí roku 2021. Oppo, Xiaomi a Motorola patří mezi významné společnosti, které se zavázaly navrhovat 5G telefony s napájením novou čipsetem řady Snapdragon 4.