EA odhaluje plány nové generace pro Star Wars: Squadrons, Apex Legends a další

3

Společnost Electronic Arts potvrdila podrobnosti o tom, jak si některé z nejpopulárnějších titulů zahrají na PlayStation 5, Xbox Series X a Xbox Series S, když příští týden vyjdou konzoly nové generace. Hry včetně FIFA 21, The Sims 4 a Apex Legends získají při běhu na novém hardwaru různé stupně zvýšení výkonu, ať už prostřednictvím bezplatných upgradů nebo jednoduché zpětné kompatibility.

Zdá se, že Star Wars: Squadrons získává nejkomplexnější proměnu nových konzolí Xbox. K dispozici bude režim, který upřednostňuje vizuální kvalitu, včetně lepšího osvětlení a vyššího rozlišení přicházejícího při dynamickém 4K při 60 fps u řady X a dynamického 1440p při 60 fps u řady S. Další režim zaměřený na výkon upustí od nového modelu osvětlení, ale běží při 120 fps při stejném dynamickém rozlišení na obou strojích Xbox. Pokud máte kompatibilní televizor, je zde také možnost variabilní obnovovací frekvence (VRR).

Aktualizace PS5 na Star Wars: Squadrons mezitím spustí hru se stejným dynamickým rozlišením a snímkovou rychlostí jako PS4 Pro – což znamená někde mezi 1440p a 4K při 60fps – s vylepšeným osvětlením. EA nezmiňuje režim VRR nebo 120fps pro PS5.

EA říká, že „formálnější vylepšení“ hitů Respawn Battle Royale Apex Legends přicházejí někdy v příštím roce. Mezitím společnost říká, že můžete „očekávat zvýšení výkonu až 1440p“, ačkoli hra již běžela na dynamických 1440p na Xbox One X a PS4 Pro. V praxi to pravděpodobně znamená, že na zařízeních nové generace poklesne na méně než 1080p.

S aktuálními tituly EA Sports společnosti – Madden NFL 21, FIFA 21, NHL 21 a UFC 4 – se zachází stejným způsobem. Series X je poběží jako One X, Series S je poběží jako One S a PS5 je poběží jako PS4 Pro, to vše s rychlejšími časy načítání. 4. prosince však každý, kdo tyto hry vlastní, bude moci upgradovat na samostatné verze nové generace zdarma. Zde si můžete přečíst něco o nových verzích FIFA a Madden, ačkoli EA dosud neposkytla konkrétní informace o věcech, jako jsou rozlišení nebo snímkové frekvence.

The Sims 4 a všechny jeho rozšiřující balíčky bude možné hrát na konzolách nové generace a EA říká, že poběží s plynulejšími snímkovými rychlostmi a rychlejšími časy načítání. Není však jasné, zda se jedná pouze o funkci hry běžící na lepším hardwaru v zpětně kompatibilním režimu. EA neřekla nic o upgradech rozlišení.

Nakonec to zní, že Need for Speed: Hot Pursuit Remastered nedostává vylepšení nové generace nad rámec slibné základní zpětné kompatibility EA. Stejně jako tituly EA Sports ji bude Series X hrát jako One X, Series S ji bude hrát jako One S a PS5 ji bude provozovat jako PS4 Pro. To znamená 1080p / 30fps pro Series S a výběr mezi 4K / 30fps a 1080p / 60fps pro PS5 a Series X.