Fortnite bude údajně znovu hrát na iOS prostřednictvím Nvidia GeForce Now

6

Fortnite se může k iPhonům a iPadům vrátit později v tomto roce, ale ne tak, jak jste zvyklí. BBC uvádí, že Fortnite bude možné hrát prostřednictvím cloudové herní služby Nvidia GeForce Now. Služba pro iOS zatím nebyla oznámena, ale BBC uvádí, že oznámení se očekává před prázdninami.

GeForce Now bude pravděpodobně spuštěna uvnitř Safari, webového prohlížeče, spíše než jako samostatná aplikace, a to kvůli omezením společnosti Apple na služby streamování her, díky nimž je obtížné je podporovat prostřednictvím App Store. Tato služba vám umožňuje streamovat vaši osobní knihovnu her do notebooků, mobilních telefonů a dalších zařízení, která by je jinak nemohla fungovat dobře – nebo vůbec. Standardní plán „Zakladatelé“ v současné době stojí 5 $ za měsíc, můžete však hrát po omezenou dobu zdarma.

Je to absurdní hackerská situace, která je výsledkem dvou společností – Epic Games a Nvidia – pracujících na svévolných omezeních Apple pro aplikace pro iPhone a iPad. Poté, co společnost Microsoft odmítla podporovat svou službu xCloud, společnost Microsoft uvedla, že „vývojáři se mohou rozhodnout oslovit všechny uživatele zařízení iPhone a iPad přes web prostřednictvím Safari a dalších prohlížečů v App Store,“ což by naznačovalo takové řešení být umožněn. Společnost Apple také aktualizovala své pokyny pro vývojáře o konkrétní pravidla, která mohou cloudové herní služby dodržovat, aby oslovily hráče iOS zahrnující odesílání a kontrolu jednotlivých her, i když Microsoft stále nazýval kompromis „špatnou zkušeností pro spotřebitele“. (Microsoft od té doby uvedl, že plánuje přinést xCloud do iOS přes Safari někdy příští rok.)

Výsledkem potenciálního řešení prohlížeče GeForce Now je, že Fortnite bude k dispozici, ale pouze pro ty, kteří skočí přes obruče potřebné k nastavení streamovací služby Nvidia na iPhone. V tomto scénáři může Fortnite vypadat lépe díky grafice s vyšší věrností, protože je streamována z počítače. Neexistuje však žádná záruka, že poběží stejně rychle jako nativní mobilní aplikace Fortnite, protože bude uvnitř prohlížeče a může čelit problémům s latencí a dalším problémům.

Apple zakázal Fortnite v srpnu poté, co vývojář hry, Epic, tajně přidal možnost nákupů v aplikaci, která nabídla nižší ceny, ale nedala společnosti Apple obvyklé snížení o 30 procent. Obě společnosti se od té doby ocitly v legální bitvě, přičemž Epic tvrdí, že Apple si udržuje monopol na App Store a jeho platební systémy. Apple zatím vyhrál rozhodnutí, které mu umožnilo pokračovat v blokování Fortnite.

GeForce Now oficiálně opustil beta verzi a spustil placenou úroveň v únoru a v současné době může streamovat hry do počítačů se systémem Windows, Mac, Chromebooků, telefonů Android a streamovacího boxu Nvidia Shield. Je v rozporu s řadou dalších herních streamovacích služeb, které byly spuštěny v uplynulém roce, včetně Microsoft xCloud, Amazon’s Luna a Google Stadia, a mnoho z těchto služeb čelí podobným omezením jako spouštění nativních aplikací pro mobilní platformu Apple.