Fotky Google mohou za předplacenou bránou postavit některé funkce úprav

5

Fotky Google jsou vynikající aplikací pro správu a úpravy fotografií. Vzhledem k rostoucí popularitě se Google občas pokusil zpeněžit Fotky – naposledy spuštěním služby předplatného, kde zákazníci dostávají každý měsíc výběr 10 tištěných snímků. Ale nyní, podle vývojářů XDA (a také zdůraznil Android Police), Google možná plánuje vyhradit určité editační triky – některé, které byly dříve k dispozici zdarma – pro předplatitele Google One. To je jeden způsob, jak začít ničit milovanou službu Google. Možná to přehodnotit.

Uvnitř kódu pro nejnovější aktualizaci Fotek Google jsou řetězce, které jasně ukazují na pohyb aplikace v tomto směru:

Jako člen Google One získáte přístup k dalším editačním funkcím.

Získejte další editační funkce s členstvím Google One.

Odemkněte tuto a další funkce pomocí členství ve službě Google One.

Odemkněte další editační funkce a {storage_amount} úložiště pomocí členství ve službě Google One.

Nejsou to však jen skryté úryvky kódu; zdá se, že Google již tento přístup s některými lidmi právě testuje, jak vidíte na níže uvedených screenshotech sdílených s Mishaalem Rahmanem z XDA.

Google však říká The Verge, že ve skutečnosti nezamyká bezplatný nástroj „color pop“ za paywall; jednoduše nabízí novou verzi, kterou lze použít na více fotografií než dříve:

Ve Fotkách Google je barevný pop funkce, která je i nadále k dispozici komukoli, a to bez jakýchkoli nákladů, pro fotografie s hloubkovými informacemi (například režim na výšku). V rámci probíhajícího zavedení, které začalo na začátku tohoto roku, mohou členové Google One tuto funkci použít na ještě více fotografií lidí, včetně těch, kteří nemají podrobné informace.

Google by nám tedy neřekl, jaké další editační nástroje a funkce by se mohl rozhodnout exkluzivně nabídnout svým předplatitelům Google One, přičemž by řekl, že „nemá co sdílet“.

S měsíčními předplatnými, která začínají na 1,99 $ měsíčně (za 100 GB cloudového úložiště rozšířeného ve vašich službách Google), není Google One nijak zvlášť drahý. Používá se také k zálohování zařízení Android a společnost nedávno oznámila, že přidává funkci VPN pro předplatitele Google One s tarifem 9,99 $ / měsíc (úložiště 2 TB). Představa, že brzy budete muset zaplatit opakovaný poplatek, abyste odemkli vše, co Google Photos nabízí, je stále docela frustrující. Možná to jsou náklady na celé toto bezplatné úložiště fotografií.