GameStop uspořádal soutěž TikTok pro zaměstnance, kde cena je více hodin do práce

7

GameStop pořádá každoroční konferenci pro své zaměstnance a letošní akce zahrnuje poněkud zneklidňující výzvu TikTok: natočte nejlepší taneční video a váš obchod může během Černého pátku vyhrát privilegium nechat zaměstnance pracovat další hodiny.

Soutěž, kterou si všiml TheGamer, byla od té doby stažena z webu GameStop poté, co propagace získala pozornost médií a tiskové dotazy. GameStop neodpověděl na žádosti The Verge o komentář nebo vysvětlení.

V rámci soutěže GameStop požádal zaměstnance, aby na TikTok nahráli video, které jim ukazuje tanec na krátkou píseň. Soutěž je určena pro „vedoucí prodejen“ a společnost je vybízí, aby požádali o pomoc další zaměstnance. “Buďte kreativní, zapojte svůj tým a bavte se s ním!” stránka byla přečtena před odstraněním.

GameStop chtěl, aby se týmy nahrály k písni a tanci, které už na TikToku vybuchovaly. Ten, který si vybrali, #redwinechallenge, má více než 32,3 milionů zhlédnutí. Tady je tým událostí GameStop, který ukazuje, jak se tanec dělá:

Zní to, jako by měl být pouze jediný vítěz. Obdrželi by dvě zařízení Amazon Echo, dárkovou kartu Visa v hodnotě 100 $ a „dalších 10 pracovních hodin“ k použití během týdne Černého pátku. GameStop nevysvětluje, co jsou „pracovní hodiny“, ale Kotaku vysvětluje, že v zásadě je v obchodě rozpočet, aby někdo pracoval navíc přes hodiny, během nichž bude určitě rušný týden.

“Představte si, co byste mohli dělat se všemi těmi cenami!” číst stránku GameStop.

Společnosti, které mají hluboce trapné interní události, není ničím překvapením, ale nabídka GameStop „pracovních hodin“ jako ceny vnáší do soutěže poměrně temný obrat – společnost žádala lidi, aby si zatancovali za šanci vyhrát schopnost dostat zaplaceno dělat více práce. Není to skvělý vzhled a lepší možností by jistě bylo řádné zásobování zaměstnanců na Černý pátek, aby navíc „pracovní doba“ nebyla na prvním místě lákavou výhodou.