Generální ředitel společnosti Nvidia očekává, že nedostatek dodávek pro RTX 3080 a 3090 bude trvat do roku 2021

17

Pokud se chystáte dostat do rukou grafickou kartu Nvidia RTX 3080 nebo 3090, pravděpodobně si budete muset počkat do roku 2021. Generální ředitel společnosti Nvidia Jensen Huang dnes oznámil, že společnost očekává, že nedostatek obou grafických karet bude i nadále zbytek roku, uvádí Tom’s Hardware a Wccftech.

Během otázek a odpovědí s tiskem, které pokrývaly její oznámení GTC, Huang reagoval na trvalý nedostatek obou grafických karet. “Věřím, že poptávka předběhne celou naši nabídku v průběhu roku,” řekl Huang.

RTX 3080 a 3090 měly extrémně drsné starty, přičemž obě karty se vyprodaly během několika minut před spuštěním předobjednávek, ale Huang říká, že problém není s nabídkou, ale spíše s poptávkou obou GPU.

“I kdybychom věděli o veškeré poptávce, nemyslím si, že je možné rampovat tak rychle,” řekl Huang. “Rampujeme opravdu tvrdě.” Výnosy jsou skvělé, produkt se dodává fantasticky, okamžitě se vyprodává. “ Nvidia se omluvila za uvedení RTX 3080 a omezené dodávky karet.

Nvidia má v sérii RTX 3000, kterou plánuje uvést na trh v letošním roce, ještě jednu kartu: 499 $ RTX 3070. Nvidia posunula datum vydání na 29. října v naději, že společnost bude moci spolupracovat s maloobchodníky, aby v den uvedení karty dostaly více zákazníků . Ale pokud to bude něco jako poslední dva starty, bude to chaotické.

Samozřejmě, pokud jste odhodláni koupit novou grafickou kartu letos, možná budete chtít vidět, co AMD odhalí 28. října. Společnost pořádá událost GPU, aby odhalila řadu Radeon RX 6000 a případně odhalila svého vlastního GPU konkurenta řady RTX 3000.