Google zavádí bezplatná ukázka her Stadia, která má nalákat lidi na cloudové hraní

9

Google uvádí na trh sérii herních ukázek Stadia, které lze hrát opravdu zdarma. Od dnešního dne si stávající nebo noví uživatelé Stadia budou moci zahrát ukázky hry Pac-Man Mega Tunnel Battle, další budou k dispozici později tento týden. Budou k dispozici po dobu sedmi dnů a k jejich hraní nebude vyžadováno předplatné Stadia Pro nebo dokonce způsob platby.

Vše, co musíte udělat, je kliknout na odkaz, vytvořit účet Stadia a poté začít hrát ukázky her streamované z cloudových serverů Stadia společnosti Google. Jedná se o jasný pokus společnosti Google nalákat více lidí na její službu Stadia. Snadný a bezplatný způsob, jak hrát ukázky her, abyste zjistili, zda se za tuto službu vyplatí platit. Mělo by to pomoci řešit obavy týkající se malé uživatelské základny Stadia a umožnit komukoli vyzkoušet cloudové hry zdarma.

Google pořádá tři po sobě jdoucí dny herních ukázek a bet a Humankind bude k dispozici zítra, demo Immortals Fenyx Rising dorazí 22. října. Každá demo hra bude k dispozici po dobu jednoho týdne zdarma. Google také dnes oznámil, že Respawn’s Star Wars Jedi: Fallen Order přijde na Stadia 17. listopadu.

Je zajímavé vidět, jak Google využívá bezplatné ukázky: byly jedním z klíčových prodejních míst pro Gaikai – jednu z původních cloudových herních služeb – ale Sony je nikdy nevyzkoušela, když koupila Gaikai a zavedla svou technologii do konkurenčního PlayStation Now. Google Stadia provozuje Phil Harrison, který dříve seděl v poradním výboru Gaikai, a šéf obchodního rozvoje Stadia Jack Buser provozoval Sony PlayStation Now.

Majitelé hry Stadia Pro mají nyní k dispozici 29 nárokovatelných her a vydání Cyberpunk 2077 19. listopadu, které se těší na hraní v cloudové herní službě.

Oprava: Předchozí verze tohoto příběhu mylně uvedla, že Star Wars Jedi: Fallen Order a Hello Engineer budou k dispozici jako bezplatná ukázka. To je nesprávné; od dnešního dne bude k dispozici pouze bitevní bitva Pac-Man Mega Tunnel Battle s Humankind a Immortals Fenyx Rising, která bude později tento týden zdarma. Litujeme chyby.