Hry (videohry) nyní neodmyslitelně patří k dnešnímu světu. Jsou obrovskou součástí ekonomiky. Dá se to brát z mnoha úhlů pohledu. Hry jako takové vydělávají z prodejů a plateb v nich velké peníze, ovšem kolem toho se točí další obrovský business. Hráči musí využívat herní periferie, myši, klávesnice, počítače, monitory a mnoho dalšího. Herní svět lze ale využít ke svému prospěchu a můžete se jednoduše dozvědět jak.
Špatné vnímaní her
PC hry jsou často prezentovány médii ve špatném světle. Proto na ně má mnoho neznalých lidí v tomto oboru negativní názor. Určitě jste již museli slyšet názory typu, že hry hrají především lidi, co nemají život, jen tlustí sedí za počítačem či konzolí. Nebo to, že PC hry škodí dětem a to především z pohledu výchovného. Mají násilné tendence. To ale již víme, že není pravda, proto je dobré naučit se hry jako takové vnímat jiným způsobem.
Média často hry prezentují tímto způsobem, ale je jednoduché chápat důvod. Jsou totiž samozřejmě média, která prezentují hry správným způsobem, ale TAKOVÝ ZPŮSOB je pro lidi velmi nezajímavý a nedostane se mu dostatek pozornosti. Naopak obsah, kde jsou hry viděny ve špatném světle, je často velmi sdílený a to média vyhledávají.
Jak tedy hry správně vnímat?
Hry nejsou něco, co by mělo hýbat životem člověka ve všech směrech. Určitě je potřeba korigovat čas strávený u her. Hry jsou ale obrovskou součástí kultury, ekonomiky a dnešní zábavy. Nejde o nevhodnou zábavu. Naopak rozvíjí velmi potřebné schopnosti v životě. Například jde o schopnost rychlého rozhodování pod určitým tlakem, které je v hrách hojně rozvíjeno. Nebo zde můžeme zmínit angličtinu, která je v našem státě stále velmi špatně učena a mnoho lidí ji neumí. Hráči jsou ale většinou lidé, kteří nějakým způsobem anglicky umí.
Proto je dobré si uvědomit místo her v našem světě. Jako neodnímatelnou součást našich životů. Již od útlého věku hry určitým způsobem vychovávají děti a formují je. Je tedy zároveň dobré dohlížet na to, jaký čas je u her tráven.
Druhy her
Hry můžeme rozdělit na PC hry, konzolové hry (PlayStation a Xbox) a mobilní hry. Jsou to nejvýraznější kategorie. Trh mobilních her se nyní tak moc posunul, že přesahuje i jiné trhy a má veliký vliv na celé dění herního průmyslu. Velké herní firmy momentálně téměř vždy mají svou vlastní hru na Google Play nebo Appstore.
Využití herního světa
Jak lze ale využít herního světa pro svůj prospěch? Lze se do něj totiž zapojit a nebo lze z něj také něco vydělat. Způsoby, kterými se dá vydělat pomocí her je mnoho, některé jsou jednodušší, některé opravdu těžké, ale většinou se vyplácí.
Jedním ze způsobu výdělku z her jsou Youtube videa, která mohou tvořit velkou část vašich příjmů. Ovšem ne každému se to povede. Dokonce se dá říci, že půjde pouze o vyvolené. Vyvstává zde otázka, zda se více vyplatí zaměřit se na globální trh, tedy videa v angličtině a nebo se pokusit dělat videa pro české publikum. Herní videa v angličtině jsou velmi saturovaná a je v nich tedy velmi těžké se prorazit. Ovšem podobná situace je také v Česku, takže důležité bude především to, jak zajímaví budete pro vaše potenciální publikum.
Twitch je dalším z možných příjmů pro hráče. Díky této platformě lze vydělávat peníze, aniž byste měli statisíce fanoušků na sociálních sítích. Stačí mít svou věrnou komunitu několika set lidí a to budou doslova dostatečné příjmy pro vaše žití.
Dalším způsobem je vývoj her. Momentálně není s určitými schopnostmi problém vytvořit hru sám. Udělejte dobrý nápad na nějakou hru, ideálně mobilní (android, iOs) a využijte engine, který podporuje mobilní vývoj. V dnešní době je velmi populární engine Unity. K tomu se samozřejmě budete muset naučit ovládat scriptovací jazyky jako je například C#.
Co z toho všeho plyne?
Místo neustálého házení špíny na hry je lepší využít potenciálu, které mají. Hráči totiž nejsou hloupými lidmi, kteří nevědí, o čem je svět.