Jak se zlepšit v TFT? 4 rychlé tipy

1473

Většina z toho, co dělá skvělého hráče Teamfight Tactics, je porozumění milionům nuancí ve hře. Vědět, které kompy jsou dobré, jak se tyto kompy navzájem shodují a podobně.

I když TFT nemá mechanickou stránku jako League of Legends, stále existuje spousta malých tipů a triků, které můžete okamžitě implementovat, což dramaticky zlepší vaši hru. V této příručce pojednáme o 4 tipech, které můžete okamžitě implementovat a které výrazně zlepší váš gameplay.

Vybírání $ 2 jednotky v prvním carouselu

I když se všechny jednotky v kolotoči mohou zdát rovnocenné, určitě tomu tak není. Téměř v každém počátečním kolotoči bude jedna nebo dvě jednotky $ 1 a sedm nebo osm jednotek $ 2. Chcete se vyhnout tomu, abyste za každou cenu brali jednotky v hodnotě 1 $, bez ohledu na položky na nich. Od samého začátku hry nechcete, abyste měli méně zlata než nepřátelé. I když to může mít úžasný předmět, můžete téměř vždy chytit něco jiného ekvivalentní hodnoty, jež vás ale nedostanu do gold deficitu.

Nechte si otevřené možnosti v early game

V early game jde především o to, zjistit, jaké složení budete kupovat. To vyžaduje silné pochopení metakompaktů, jednotek, které vám hra nabízí, a toho, co dělají vaši protivníci. Upřímně v prvním kole nebudete opravdu vědět, co budete stavět. Co ale můžete udělat hned na začátku, zejména v prvních 4–5 kolech, je koupit vše, aby vaše možnosti zůstaly otevřené. S výjimkou levelování byste měli celé své zlato utratit za držení co největšího počtu jednotek

Po prvním PvE kole budete téměř vždy chtít prodat 2 $, které jste dostali z kolotoče, a použít zlato z nich k výkupu vašeho obchodu. Tento postup budete opakovat a vykoupíte obchod ve dvou následujících postupných kolách, přičemž upřednostňujete páry, jak jdete. Když nasbíráte co nejvíce jednotek, budete flexibilní a budete mít větší šanci zasáhnout silnou ranou synergii, jako je Nobles, nebo najít jednotku rané úrovně 2. Úrovně 2 jsou výrazně silnější než úrovně 1, proto byste je měli na začátku prioritizovat. Naplněním lavice spoustou jednotek si dáte větší flexibilitu a téměř nic neztratíte.

Použití přebytečného zlata k vyplnění pole

Tento tip je v podstatě stejný jako tip # 2, ale provádí se ve všech pozdějších fázích hry, když se musíte obávat zájmu. Zde je příklad toho, co tím myslím. Řekněme, že máte 28 zlatých a chystáte se do PvP kola. Neexistuje žádný způsob, jak dosáhnout 30 zlatých a získat tak bonus, pokud nechcete něco prodat, takže máte 8 zlatých, které tam jen sedí. Takže místo toho, abyste si je nechali v kapse a nic s nimi nedělali, můžete si ve svém obchodě koupit jednotky, které mohou být užitečné, nebo které mají stejnou cenu jako jednotka, kterou hledáte. Díky tomu zůstanou vaše možnosti otevřené v případě, že narazíte na vše, co potřebujete, aby tyto jednotky byly cenné, nebo alespoň zvýší vaši šanci na nalezení jednotky, kterou hledáte. Jakmile se dostanete do dalšího kola, můžete tyto jednotky kdykoli prodat a získat plnou náhradu. Nic neztratíte, takže je to vždy win-win.

Nastavte si klávesové zkratky

Využití klávesových zkratek vám ušetří spoustu času a rychlejší hraní je mnohem jednodušší. Pro začátečníky hodně hráčů drží tunu zlata a pak se ho zoufale snaží utratit, když se chystají zemřít. Ale bez ohledu na to, jak moc se snaží, nemohou utratit všechno své zlato dostatečně rychle a zemřou se zbylým zlatem. Problém je v tom, že hrají příliš pomalu. Tam přicházejí klávesové zkratky.

K vyrovnání LVL (F), prodeji jednotek (E) a opakování (D) jsou již přiřazeny klávesové zkratky. Většina hráčů používá myš ke všemu a při hraní nikdy nestlačí žádnou klávesu. I když to může být více uvolňující, výrazně to zpomalí vaši mikro hru, což vás může časově omezit nebo rozbít. Místo tažení myší mezi opakováním a prodejem jednotek použijte místo toho klávesové zkratky. Díky tomu bude vaše hra mnohem efektivnější a jako hráč vám pomůže jen se zlepšovat!