Jak si vybrat main roli v League of Legends? (2020)

941

Otázka, kterou si každý hráč League of Legends v určitém okamžiku položí, je „Kterou dráhu bych měl hrát?“. A je to velká otázka, kterou si musíte položit, protože jedna skvělá věc při hraní LoL je, že jeho složitost umožňuje hráčům užívat si a vynikat v naprosto odlišných rolích týmu. V této příručce se budeme zabývat nejdůležitějšími aspekty Top, Jungle, Mid, Bottom a Support, abyste měli vše, co potřebujete, abyste se mohli rozhodnout, který pruh nejlépe vyhovuje vašemu stylu hraní.

Top Lane

Pokud chcete svého protivníka rozbít především v 1v1, pak je pro vás Top Lane to pravé!

Horní linka se často označuje jako „ponechání na ostrově“, protože je to nejvíce izolovaná linka. Když se podíváte na mapu Summoner’s Rift tak uvidíte, že horní a dolní část jsou vzájemná zrcadla, takže díky čemuž je Top izolovanější? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá: Drake Pit. Jelikož zabíjení draků je tak důležitým cílem v celé fázi laningu, týmům se často mnohem více vyplatí investovat více prostředků do Mid nebo Bottom, což ponechává Top na “samotě u lesa”, aby se o sebe postarali sami.

Jungle

Role velkého mozku.

Džungle je jednou z nejunikátnějších rolí ve hře, protože Jungler není v Laning fázi vázán na konkrétní linku. Místo toho je vaším úkolem vyčistit neutrální tábory příšer po celé mapě a pomáhat ostatním linkám (prostřednictvím ganků). Efektivní provádění této práce se označuje jako pathing a džungler s lepším pathingem překonává svého soupeře. Z těchto důvodů je Jungle často považována za roli, kterou můžete vyhrát jednoduše tím, že budete hrát chytřeji než váš protivník. Abyste mohli vyhrát 3v2, nemusíte být mechanickým bohem, musíte nejprve přijít na to, jak se vydat cestou, jak vytvořit situaci 3v2.

Mid Lane

Ústředním bodem týmu, pokud jste si někdy chtěli zahrát honosného Mága nebo Asasína, kteří dokáží vymazat nepřítele během několika sekund, našli jste svůj domov.

Pouhý význam Mid Lane na mapě nelze podceňovat. Centralizace na mapě přiměla Mid Laners vyniknout roamingem, kdykoli je to možné. Když se touláte, vytváříte výhodu v číslech, podobně jako Jungler vytváří výhodu v číslech, když se ukážou, že udeří na jinou linku.

Mid Laners komunikují se svým Junglerem během Laning fáze častěji než jiné linky. Je to proto, že Mid je ve stejné vzdálenosti ke všem neutrálním cílům, což znamená, že nikdy nebudete příliš daleko, pokud váš Jungler potřebuje nějakou pomoc. Tato synergie Mid-Jungle může při správném provedení snadno vyhrát hru, brát cíle, gankovat linky a získávat další výhody na mapě.

Bottom Lane, ADC

Hledáte roli, kde budete moci farmit goldy, dokud nebudete nezastavitelným vražedným strojem? Vítejte na Bottom Lane.

Bot Lane je místo, kde každý tým posílá své Carry, často označované jako AD Carry nebo ADC. To jsou střelci, kteří se neuvěřitelně dobře přizpůsobují předmětům, spíše než úrovním. Z tohoto důvodu sdílí ADC své EXP z linky s podporou a podpora pomáhá ADC bezpečně nashromáždit co nejvíce zlata. Takové nastavení umožňuje ADC co nejdříve zakoupit své ideální předměty, jako je Infinity Edge, Essence Reaver nebo Stormrazor.

Support

Máte přehled o tom, jak pomoci svým spoluhráčům? Baví vás manipulace „hra s vizí“ umisťováním a ničením ward? Možná jste hlavní podpora, alias role big-brain v2.

Podpory jsou navrženy tak, aby fungovaly s velmi nízkým příjmem, což jim umožňuje obejít se s ADC, aniž by od nich braly zlato. A samozřejmě, pokud někomu dáváte “vaše zlato”, budete také chtít chránit svou investici! Vaše primární povinnost jako podpory je tedy umožnit hladký průchod hrou svým spoluhráčům a především vašemu ADC. Různí šampioni toho dosahují různými způsoby, ale požadovaný výsledek je stejný.

V této příručce jsme probrali všech 5 rolí v League of Legends, včetně role, kterou chcete hrát! Ať už se jedná o Top, Jungle, Mid, Bot nebo Support, můžete vyrazit do fronty na svou další hru v s jistotou, že rozumíte základním konceptům vaší role.