Valorantská meta je jen novorozené dítě, hromada neformovaných dětských strategií, které čekají, až dospějí ve skutečného chlapce. Ale protože Riotův první FPS sdílí tolik DNA s Counter-Strike, některé dlouhodobé koncepty se přímo přenesou do Valorantu. Je důležité absorbovat tyto klíčové koncepty pohybu, střelby a ekonomické metalo hry Valorantu, zejména pro hráče, kteří se nedotkli CS: GO. Zde je několik tipů pro Valorant, které vám pomohou začít.
Pochopte formát hry na vysoké úrovni
Valorant je strukturován jako americký fotbal: dva týmy se seřadí na startovní čáře a umisťují své hráče do formací, které mají zvýšit jejich šance na úspěch kolem hry, na které se předem dohodly. Hráči se střetnou, jedna strana vyhraje kolo, píšťalka zazvoní a pak se všichni resetují do chumáče a naplánují svůj další tah.
Opakování kol je tím, čím se tento styl FPS tak odlišuje od bitevních royale nebo střelců pro 32 hráčů, jako je Battlefield: neběžíte a střílíte po velké krajině, plánujete záměrný šachový tah v těsných mezích, neúspěch nebo uspět a pak to dělat znovu. Chcete-li vyhrát, musíte předvídat, zda váš soupeř bude přihrávat, blitzovat nebo míjet, jinými slovy.
To, co jste udělali v předchozím kole, zanechá dojem na mysli vašeho nepřítele a nakonec vytvoří očekávání, jak se váš tým chová. Spěchali jste úspěšně B třikrát za sebou? Nepřátelský tým pravděpodobně umístí více obránců na B. Součástí zábavy tohoto stylu FPS je manipulace s těmito očekáváními a zjišťování tendencí vašeho oponenta: ať už jsou skvělí v ostřelování, mají strach z určitých bombových stránek, nebo koho jejich vstup -fragger je.
Nechoďte a u toho nestřílejte zároveň
Zbraně nestřílí přímo, pokud se pohybujete, když stisknete spoušť, a to může být úprava, pokud přicházíte z FPS, jako je Rainbow Six Siege nebo Call of Duty, kde přesnost zbraně je méně citlivá na pohyb. Nedoporučuje se ani chůze při střelbě, ačkoli přechod ze stoje do přikrčení ve skutečnosti váš cíl stabilizuje.
To ale neznamená, že musíte v duelu stát na místě. „Krok, zastav, střílej“ by měl být tvůj rytmus. Nepokoušejte se bojovat a létat současně – střelbu procvičujte až poté, co uvolníte tlak na WASD. Povolení nastavení „trestu pohybu“ v nabídce přizpůsobení nitkového kříže může poskytnout cennou zpětnou vazbu o tom, kdy je váš cíl nejvíce narušen.
2 rozdílné metody střelby
Pokud podržíte myš 1, stojíte na místě a namíříte jednu z útočných pušek Valorantu na zeď, nakreslí zdola nahoru vzor kulek, který vypadá jako T. Toto je Valorantův systém zpětného rázu – každá zbraň má podpis 2D zpětného rázu a opravdu dobří hráči budou intuitivně vědět, kam budou létat šestá nebo sedmá střela. Vaše pozice střely se bude více odchylovat od středu nitkového kříže, čím více výstřelů budete postupně střílet.
Postřik vystřeluje dlouhý proud nepřerušovaných, plně automatických snímků. S touto metodou můžete být stále přesní, pokud sklopíte nitkový kříž, abyste kompenzovali vzestupnou pozici vašich střel. Pokud chcete zasáhnout nepřítele do hlavy, můžete mířit na jeho opasek pátou nebo šestou kulkou. Při učení této techniky buďte trpěliví – pokud jste Counter-Strike nikdy nehráli, může to trvat dlouho.
Klepnutím na druhou stranu provádíte jednotlivá kliknutí myší a mezi jednotlivými výstřely můžete trochu resetovat zpětný ráz zbraně. Pravděpodobně tak budete chtít střílet na větší vzdálenosti, ale určitě je možné zasáhnout frag pomocí spreje na více než 30 metrů. Tréninková oblast Valorantu je cenným nástrojem pro procvičování těchto technik a vyladění vaší citlivosti, která by pravděpodobně měla být tak nízká, jak je to možné, aby bylo možné provádět mikroúpravy na dostřel.