Knihovnu Google Stadia od přítele si můžete půjčit pomocí nové funkce sdílení rodiny

19

Google ve čtvrtek oznámil rodinné sdílení pro svou cloudovou herní službu Stadia a na svou platformu přináší jednu z výhodnější pro zákazníky na trhu digitálních her. Rodinné sdílení umožní jakékoli skupině uživatelů Stadia propojených prostřednictvím systému rodinné knihovny Google Play používat jednu digitální licenci k nákupu hry na více účtech. Tímto způsobem si musíte koupit pouze jednu kopii hry pro rodiče a dítě nebo dva sourozence, abyste ji mohli hrát samostatně se samostatnými uloženými daty. A v příjemném pohybu potřebuje pouze jeden účet předplatné Pro, aby mohl nárokovat hry zdarma a sdílet je se skupinou.

Google říká, že tato funkce se zavádí od dnešního dne a může trvat přibližně týden, než se dostane ke všem uživatelům. Dřívější zprávy od 9to5Google a Android Police hlásily tuto funkci, která se objevila na panelu nastavení Stadia, ještě před oficiálním oznámením Google na stránce Stadia Reddit.

Funkce rodinného sdílení funguje prostřednictvím systému rodinné knihovny Google Play, který umožňuje uživatelům Androidu sdílet mobilní aplikace a služby na více účtech v jedné domácnosti. Zní to jako poněkud spletitý proces, jak to všechno nastavit, ale nejlepší způsob, jak začít, je nastavit rodinnou knihovnu Google Play podle návodu zde a poté podle pokynů v tomto samostatném kurzu pro vytvoření účtu Stadia pro vaše dítě nebo člen rodiny, pokud tato osoba ještě nemá účet Stadia. Google říká, že ke sdílení knihovny budete muset mít připojenou platnou platební metodu.

Existují určitá omezení. Google říká, že dva účty nemohou hrát stejnou sdílenou hru současně, pokud si ji oba účty nezakoupily samostatně nebo si ji neprohlásily jako součást předplatného Stadia Pro. A pokud sdílíte hru, kterou jste si nárokovali zdarma, se Stadia Pro a necháte předplatné zaniknout nebo jej zrušíte, nebude již možné tuto hru sdílet. Ačkoli Google říká, že jakýkoli titul zakoupený prostřednictvím obchodu Stadia je způsobilý ke sdílení, a to zahrnuje bezplatné hry nárokované u Pro.

Možná se divíte, v jakých scénářích by to bylo skutečně užitečné pro rodiny. Nestačí jen mít jeden účet Stadia na více zařízeních, zvláště pokud nemůžete hrát stejnou hru na více než jedné obrazovce současně?

Google zde efektivně otevřel dveře přátelům, aby vytvořili rodinné skupiny a sdíleli své hry, místo toho, aby to jednoduše omezili na jednu domácnost. I když existuje spousta nastavení, která rodičům umožňují ovládat, co si děti hrají pomocí této funkce sdílení rodiny – včetně vypnutí sdílení pro konkrétní hry a stanovení limitů věku – implicitní pochopení je, že nemusíte být technicky součástí stejná domácnost, aby mohla využívat těchto funkcí.

Klíčovým omezením však je, že nemůžete hrát stejnou hru současně, což omezuje, jak agresivně se hráči Stadia snaží využít rodinné sdílení jako způsob, jak rozdělit náklady na hry nebo použít knihovnu přátel vlastní.