Nejlepší postavy pro začátečníky v LoL: Wild Rift

3589
Nejlepší postavy pro začátečníky v LoL: Wild Rift

Pokud jste si právě stáhnuli League of Legends: Wild Rift na váš telefon, ale nikdy předtím jste LoL nehráli, pak pro vás bude tento článek opravdu důležitý. V LoL jsou různé role, postavy a není příliš složité, aby se v tom nový hráč ztratil. Najít ty nejlepší postavy ve Wild Rift může být složité.

Top (Baron lane)

Top, který se zde již takto nenazývá, jelikož reálně už není na topu. Ve Wild Riftu mu říkáme baron linka, jelikož se vždy hraje tam, kde se spawnuje baron. Ukážeme si nejlepší postavy na Baron linku.

Tryndamere

Nejlepší postavy Wild Rift: Tryndamere
Tryndamere

O Tryndamerovi bychom mohli téměř mluvit jako o tikající bombě. Jeho schopnosti mu dávají damage, mobilitu a nesmrtelnost. Kompletní hraní této postavy je velmi jednoduché a proto je vhodná i pro méně zkušené mobilní hráče.

Každým útokem Tryndamere zvyšuje svou šanci na kritický zásah, což je definované v jeho pasivní schopnosti. Má skvělou mobilitu díky jeho třetí schopnosti. Má AD poškození a dobře pushuje linky a věže. Na své ultimátní schopnosti má nesmrtelnost na šílených 5 sekund. Což vám, jako začátečníkům, dá také prostor dělat chyby.

Garen

Garen ve Wild Rift
Garen ve Wild Rift

Postava doslova známá svou jednoduchostí. Překvapí vás, jak je tato postava jednoduchá a přesto silná. Žádné schopnosti není potřeba trefovat, nelze se jim vyhnout. Garen je hodně tanky, je téměř nesmrtelný a i přesto má dobrý damage. Rozhodně ho tak můžeme zařadit mezi nejlepší postavy ve Wild Rift. Pokud tedy nevíte, jakou postavu zvolit, určitě vyzkoušejte tuto. Chybu nemůžete udělat.

Jungle

Říká se, že jungleři mají největší vliv na vývoj celé hry. Jejich schopnosti ovlivňovat jakoukoliv linku ve hře, brát objectivy jako je například drak a vyvolávat tlaky na různých místech mohou vyhrát hru. Mezi nejlepší postavy ve Wild Rift na pozici Jungler patří tyto šampioni.

Gragas

Gragas ve Wild Rift
Gragas ve Wild Rift

Pro správně poskládaný tým ve Wild Riftu je vždy důležitá postava, která bude zastávat roli toho, co nastaví teamfight. Gragas je jedním z nejlepších postav, kteří mohou začít teamfight díky jeho schopnostem a zároveň tomu, že je dostatečně tanky a ihned nezemře.

Gragasova ultimátní schopnost má obrovský potenciál. Pokud ji zahrajete správně, kompletně rozpozicujete celý tým proti vám a vy tak máte šanci zabít každého po jednom. Díky tomu, že mezi jeho schopnosti patří také dash se stunem, má opravdu silné ganky na linky.

Master Yi

Master Yi v LoL: Wild Rift
Master Yi v LoL: Wild Rift

Master Yi je asi ten nejrychlejší šermíř ve Wild Rift. V podstatě bychom ho mohli brát jako takového Flashe od DC Universe. Pokud má příležitost, stane se nezabitelnou zabíjecí mašinou.

Díky jeho pasivní schopnosti, kdy se mu každý několikátý autoattack zesílí o 50% (v podstatě se provede 1,5x), má opravdu silnou late game. Zároveň díky jeho schopnosti, kdy proskáče protivníky, se zdá téměř nemožné ho zastavit.

Mid

Mid je v LoL velmi oblíbenou linkou a dalo by se říci, že společně s TOP linkou se jedná o nehranější linku. Nejlepší postavy ve Wild Rift vám samozřejmě představíme i na tuto pozici.

Lux

Lux ve Wild Rift
Lux

Lux je skvělým mágem, který se dá hrát jak na midu, tak na podpoře. Na PC verzi je momentálně hranějším na podpoře, ovšem ve Wild Rift je silná na midu. Má výborný damage a stun. Díky tomu, jaké má schopnosti, dokáže vymazat jakéhokoliv nepřítele, pokud to není tank. Její schopnosti jsou jednoduché a vhodné pro nováčky.

Ahri

KDA Ahri
KDA Ahri

Během aktuálního KDA eventu, během kterého vyšel také nový song KDA More se nám dostala do hry nádherná postava jménem Ahri. Tato postava se hraje převážně na midu, je velmi silným mágem, který disponuje pohyblivostí. Je zábavná, má skvělý charakter a lore. Hraní s ní je pro vás garantovaná zábava.

ADC

ADC se vždy hrají na lince, kde se spawnuje drak. Tam se hrají společně se supportem, nikdy zvlášť. Velká chyba některých hráčů je to, že ADC hrají na midu nebo topu. Zde velmi ztrácí svůj potenciál, jelikož nemá svého supporta. Nejlepší postavy ve Wild Rift na pozici ADC:

Ezreal

Ezreal
Ezreal

Ezreal je velmi mobilní ADC, které dává poškození z velké části díky schopnostem a ne pouze autoattackům, jak je to časté u jiných ADC postav. Tato postava má druhý flash na svém spellu. Ultimátní schopnost má přes celou mapu a tak může ovlivňovat dění na jakékoliv lince. Ezreal je skvělou postavou pro začátečníky.

Ashe

Ashe
Ashe

Ashe je ikonickou postavou pro začátečníky. V LoL PC variantě byla tato postava úplně první s kterou se hrál tutoriál. I ve Wild Riftu má své zastání a jde o silnou a jednoduchou postavu. Díky svým schopnostem stále zpomaluje nebo stunuje protivníky. Její ultimátní schopnost lze opět seslat přes celou mapu a dokonce ji během letu ovládat.

Support

Žádné ADC se neobejde bez svého supporta. Na dragon lince je support velmi důležitým a to, zda bude linka vyhraná, je především na něm, nikoliv na ADC. Ve hře má také jako úlohu wardění. Nejlepší postavy ve Wild Rift na pozici support jsou následující.

Blitzcrank

Blitzcrank
Blitzcrank

Blitzcrank je jednou z nejstarších postav v League of Legends. Není tak žádným překvapením, že tuto hookovací bestii přidali také do Wild Rift verze. Je zkrátka stejný, jako na PC.

Můžete se tak těšit na zábavu v podobě nabíhání na protivníky a přitahování. V nižších divizích je tento pick obzvlášť silný, jelikož mnoho hráčů neví, jak se takovému přitáhnutí bránit a jednoduše zemřou.

Soraka

Soraka
Soraka

Soraka je takový opak Blitzcranka. Je spíše opravdovou podporou a své ADC a celý svůj team healuje. Její schopnosti nedávají příliš damage. Nelze s ní hrát příliš agresivně. I přesto je ale velmi silným pickem na pozici support, jelikož ve hře je schopná udělat opravdu hodně díky svým healům.

To je vše pro výběr nejlepších postav v LoL: Wild Rift pro začátečníky. Věřím, že se vám článek líbil a budu rád, pokud mě podpoříte sdílením.