Nejnovější velikost souboru Call of Duty je na hardwaru nové generace ještě větší

14

Activision podrobně popsal velikosti souborů v připravované hře Call of Duty: Black Ops Cold War, která bude vydána na stávajících konzolách a hardwaru nové generace 13. listopadu. A v souladu s tradicí je hra obrovská. Dalším zdrojem bolesti je to, že pro kupující na PlayStation 5 nebo Xbox Series X / S bude hra na vašem novém disku SSD trvat zhruba dalších 40 GB místa.

Zde je úplný rozpis velikostí souborů napříč platformami:

PlayStation 4: 95 GB
PlayStation 5: 133 GB
Xbox One: 93 GB
Xbox Series X / S: 136 GB
Call of Duty se stala notoricky náročnou hrou náročnou na ukládání dat od restartu Modern Warfare na podzim loňského roku a bylo to ještě horší přidáním režimu Warzone battle royale, který byl spuštěn v březnu a celkově přidal další desítky gigabajtů stopa hry. V současné době kombinuje Modern Warfare s Warzone na mém PS4 Pro více než 173 GB, a to s odinstalovanou kampaní.

To samé se zdá být pravdou o studené válce Black Ops, i když nyní budou hráči nové generace muset počítat s tím přidaným nárůstem velikosti souboru pro pravděpodobně texturové balíčky a další grafická vylepšení, která využívají výkonnější čipové sady v systémech PS5 a Xbox Series X. Obě konzoly se dodávají s NVMe SSD, ale Sony je o něco menší než 1TB model Microsoftu s pouhou 825 GB.

I když přesně nevíme, kolik volného místa na jedné z konzolí umožní instalace her po systémových souborech a dalších povinných datech, Black Ops Cold War nepochybně zabírá zdravou část vašeho systémového úložiště bez ohledu na platformu. Podle kanadského Redditora, který dostal do rukou ranou konzolu Xbox Series S díky tomu, co se zdá být chybou v raném odeslání, obsahuje menší 512GB SSD tohoto zařízení pouze 364 GB volného místa pro instalaci her – což znamená, že nový Call of Duty by až neuvěřitelných 37 procent. A obrázky systémových informací v sadách recenzí PS5, které unikly na Twitteru, ukazují systém Sony s něco více než 667 GB volného místa pro instalace her.

Existuje několik dobrých zpráv – pro hráče PC. Activision dnes ve stejném příspěvku na blogu uvedl, že se studiím vyvíjejícím hru podařilo snížit velikost souboru PC z ohromujících 250 GB s povolenou Nvidia RTX až na 125 GB. Standardní instalace se také zmenšila ze 175 GB na 82 GB, zatímco část hry pouze pro více hráčů se snížila na 35 GB z 50 GB.

Activision nezveřejnil, jak hodlá spravovat Warzone jako samostatný herní režim po spuštění Black Ops Cold War, ani to, zda budou tyto dva tituly dodávány podobně jako aktuální nastavení s Modern Warfare. Je však pravděpodobné, že režim Battle Royale, jakmile bude v určitém okamžiku integrován do nejnovější hry, přidá ještě více k celkové velikosti souboru celého balíčku.