Nová aplikace Sony PlayStation App je opravdu čistá a umožňuje vám dělat věci vzdáleněji

39

Se spuštěním PS5 zhruba za dva týdny společnost Sony představila redesign své aplikace PlayStation pro iOS a Android a velmi mě těší, až si ji vyzkouším při spuštění nové konzoly.

První uživatelé konzoly budou mít možnost vzdáleně spouštět hry, přihlašovat se ke svým PS5 přímo z aplikace a aplikace vám dokonce umožní vzdáleně spravovat úložiště na vaší konzole pro případ, že byste si měli vytvořit prostor pro novou hru Nainstalujte. Dříve vám aplikace PlayStation umožňovala stahovat hry na PS4, ale aplikace mi nyní umožňuje stahovat a spouštět hry a spravovat úložiště na mém PS5.

Na základě příspěvku společnosti Sony na blogu to vypadá, že majitelé PS5 budou mít mnohem větší svobodu při správě svých konzolí bez přímé interakce s nimi. Bylo to taková bolest, že jsem musel míchat mezi více aplikacemi PlayStation a mým PS4, jen abych plně využil všech funkcí, které Sony poskytla.

Teoreticky by mi nová aplikace PlayStation mohla dovolit koupit si hru (digitálně), uvolnit nějaký úložný prostor, stáhnout si ji, spustit ji a zkontrolovat, zda je software aktuální, a to vše předtím, než si skutečně vezmu ovladač DualSense a začít hrát. Ještě lepší? Nová aktualizace mi umožňuje posílat zprávy přátelům, hlasový chat a vytvářet skupiny večírků přímo z aplikace. Takže pokud jsem se chystal hrát Call of Duty nebo Dead by Daylight s přáteli, mohl jsem vše nastavit pomocí telefonu.

Aplikace také přidává nové uživatelské rozhraní, které zcela přepracovává domovskou obrazovku, a jak můžete zjistit z obrázků, nyní vypadá mnohem čistěji. Myslím, že díky aktualizaci je aplikace mnohem organizovanější než dříve.

Protože společnost Sony integruje svůj systém zasílání zpráv, samostatnou aplikaci PS Messages již nepotřebujete. Ve skutečnosti již nebudou zprávy PS k dispozici, ale všechny existující zprávy a vlákna z ukončené aplikace budou přeneseny do nové aktualizace aplikace PS.

Aktualizace se začne pro zařízení iOS a Android zavádět později dnes.