Nová funkce Steam usnadňuje vývojářům nechat hráče testovat hry

7

Společnost Valve přidává do služby Steam funkci, která vývojářům umožňuje pozvat lidi k testování jejich her přímo z klienta Steam, aniž by potřebovali beta klíč. Nová funkce s názvem Steam Playtest umožní testerům, kteří mají zájem, kliknout na tlačítko v seznamu her v obchodě Steam a požádat o přístup a přidání do fronty.

Toto tlačítko vypadá na stránce Total War: Elysium Steam. Prodeus a Iron Conflict také aktuálně provozují veřejné Playtesty a Valve říká The Verge, že všechny tři hry stále přijímají požadavky na nové testery.

Vývojáři budou moci zjistit, kolik lidí má přístup k testu, kolik lidí vyjádřilo zájem a čeká na přístup a kolik lidí bylo na test ručně pozváno. Vývojáři také budou moci přidat další testery ze stavové obrazovky Playtest. A když vývojáři ukončí test, tlačítko požadující přístup k němu bude odstraněno ze stránky obchodu Steam ve hře a hra bude stažena z uživatelských knihoven.

Valve říká, že Playtests nemá v úmyslu nahradit Steam Early Access a že hry mohou mít i Playtest vedle verze Early Access. Playtests také nepodporuje obchod ani zpeněžení. Valve poznamenává, že Steam Playtests jsou právě v beta verzi a že nástroje se mohou změnit, ale pokud si chcete vyzkoušet Playtests pro svou hru, Valve má kontaktní formulář, který můžete vyplnit zde.