Nový Chromecast funguje jako levný, ale nepodporovaný streamer xCloud

6

Nový Chromecast od Googlu může provozovat xCloud od Microsoftu, pokud jste připraveni načíst herní streamovací službu, může The Verge potvrdit. Funkce byla dříve předvedena na Redditu u / kiddj55 a od té doby jsme si mohli nainstalovat aplikaci Xbox Game Pass na náš vlastní hardware a přistupovat ke cloudovému streamování, abychom mohli hrát Gears of War 5.

Stejně jako služba streamování her Stadia od Googlu, která také funguje, xCloud ještě není oficiálně podporován na novém hardwaru Google. To znamená, že pokud si ji chcete nainstalovat, budete muset xCloud sideloadovat. Tento proces zahrnuje nalezení souboru APK pro aplikaci Xbox Game Pass online, nalezení způsobu, jak jej přenést do hardwarového klíče (zde je průvodce od Android Police, jak to udělat přesně), a poté změnit nastavení Chromecastu, aby bylo možné instalovat aplikace z „Neznámých zdrojů“ . “

Nedostatek oficiální podpory také znamená, že neexistují žádné záruky ohledně výkonu xCloud na hardwaru. u / kiddj55 v komentáři poukazuje na to, že hry zřejmě běží v rozlišení 720p, protože aplikace Xbox Games Pass je navržena pro telefony a není optimalizována pro televizory. Podporuje však ovladače Xbox spárované přes Bluetooth.

I když je možné streamovat hry z cloudu, nemohli jsme streamovat hry lokálně z konzoly Xbox. Když jsme nainstalovali aplikaci Xbox beta (která tuto funkci poskytuje), zjistili jsme, že dojde k chybě, kdykoli jsme se ji pokusili otevřít.

Není jasné, kdy se můžeme dočkat oficiálního příjezdu podpory xCloud na nový Chromecast. Google potvrdil, že jeho vlastní služba Stadia bude oficiálně podporována v první polovině příštího roku, a je nepravděpodobné, že Microsoft bude příliš pozadu. Je to skvělá zpráva pro každého, kdo chce levné zařízení v hodnotě 50 $ pro streamování her do své televize, zejména proto, že nový Chromecast je samo o sobě docela dobré zařízení pro streamování videa.