Nový Snapdragon 750G od společnosti Qualcomm má 5G, vyšší rychlosti a vylepšený výkon AI

11

Společnost Qualcomm oznámila svůj nejnovější procesor Snapdragon řady 7, Snapdragon 750G, který je vybaven integrovaným modemem X52 5G s podporou mmWave a sub-6GHz 5G a zlepšeným výkonem CPU a grafiky ve srovnání s Snapdragon 730G.

Nový čip je ve skutečnosti modernizovanou verzí 730G, která nabízí nový GPU Adreno 619, který Qualcomm říká, že nabízí až o 10 procent lepší grafický výkon (ve srovnání s GPU Adreno 618 730G) a aktualizovaný procesor Kryo 570 s 20 procentní zlepšení výkonu oproti Kryo 470 u 730G.

Model 750G také obsahuje další vylepšení, která stékala z výkonnějších a novějších čipů Qualcommu, jako je AI engine páté generace společnosti, který Qualcomm říká, že nabízí 20% zvýšení výkonu AI pro věci, jako je funkce fotoaparátu na bázi AI nebo hlasový překlad funkce. Aktualizovaný modul AI také umožňuje společnosti Qualcomm podporovat potlačení ozvěny založené na AI a potlačení šumu na pozadí. Novinkou je také to, co Qualcomm popisuje jako „vybrané“ funkce Snapdragon Elite Gaming, jako je režim Game Color Plus společnosti pro přidávání lepších barev a detailů do her.

Nový 750G nemá nahradit výkonnější (a pravděpodobně i dražší) modely společnosti 765 / 765G / 768G, které již nabízí měsíce. I když se zdá pravděpodobné, že společnost v nadcházejících měsících ohlásí nové aktualizace svého špičkového čipu řady 7.

Avšak nahrazením modelu 730G variantou 5G model 750G hovoří o důrazu společnosti Qualcomm na zpřístupnění dalších možností 5G pro své partnery v celé řadě čipsetů, kromě výhod funkce odpružení, které společnost slíbila pro svou subprémiovou Sestava řady 7, která zákazníkům nabízí více špičkových funkcí za levnější ceny.

Qualcomm říká, že první zařízení založená na Snapdragon 750G by měla být k dispozici do konce roku 2020, přičemž společnost Xiaomi již oznámila plány na budoucí zařízení využívající novou čipovou sadu.