Nyní můžete své hry pro Xbox One streamovat do telefonu Android zdarma

101

Společnost Microsoft dnes vydává novou aplikaci pro Xbox pro Android, která obsahuje přepracovaný design a schopnost vzdáleně hrát hry Xbox streamované přímo z vaší konzoly. Funkce vzdáleného hraní na konzoli Xbox, dříve známá jako streamování z konzoly, umožňuje vzdálené připojení ke konzoli Xbox One a hraní her, které jste si již stáhli.

To se liší od služby xCloud společnosti Microsoft, protože kdokoli s telefonem Android může nyní streamovat všechny své hry přímo ze své vlastní konzoly Xbox One. xCloud v současné době funguje pouze s tituly Xbox Game Pass Ultimate a hry se místo toho streamují z cloudových serverů společnosti Microsoft. Zde je krátký pohled na rozdíly oproti loňskému roku:

Kromě rozšíření streamování her byla aplikace Xbox pro Android také aktualizována o nový design, který je jasně svázán s novými změnami palubní desky přicházejícími na Xbox One a Xbox Series X / S. konzoly Xbox nové generace přicházejí s aktualizovaným ovladačem který obsahuje nové tlačítko sdílení a tato aktualizovaná aplikace pro Xbox je navržena tak, aby to doplňovala. Aplikace vám dá vědět, jakmile je zachycení hotové a nahrané, a poté jej můžete rychle sdílet na sociálních sítích, jako je Instagram, Facebook, WhatsApp a další.

Tato nová aplikace pro Xbox je také navržena tak, aby v listopadu usnadnila nastavení konzoly Xbox Series X nebo S. Mobilní aplikaci můžete použít ke konfiguraci nastavení, zatímco konzole stáhne příslušné aktualizace. Aplikace bude také podporovat schopnost instalovat jakékoli hry na domácí konzolu, spravovat knihovnu her a uvolňovat úložný prostor, nebo ji jednoduše použít jako dálkové ovládání pro navigaci v konzole Xbox.

Nová aplikace Microsoft pro Xbox je k dispozici v beta verzi pro telefony a tablety Android z obchodu Google Play. Microsoft zde neuvádí iOS, ale mobilní aplikace bude brzy také aktualizována pro iPhone. Je velmi nepravděpodobné, že bude v rámci aktualizace pro iOS povoleno vzdálené streamování her pro Xbox One.