Papara SuperMassive vyřadila MAD Lions ze světového šampionátu 2020 po setu 5 her

16

Papara SuperMassive z TCL dnes porazil LEC MAD Lions v napínavé sérii pěti her a uzavřel tak pátý den fáze play-off mistrovství světa League of Legends 2020. V ostrém kontrastu s prvním best-of-the-dayem, čistým tažením tří her od LGD Gaming přes Rainbow7, šel tento celoevropský zápas daleko.

V první hře série SuperMassive vyskočilo na první vedení 1: 0, když se soutěž MAD Lions úplně vymkla kontrole. Složení týmu mimo meta, které obsahovalo spodní pruh Wukong-Senna, mělo za následek velkolepé selhání čtvrtého semene LEC, zatímco SuperMassive rychle získal kontrolu nad sérií.

Ale ve hře dva se věci rychle obrátily. MAD Lions obnovili svou přítomnost v seriálu na zádech silných, obratových výkonů Shad0w a Humanoid. K uzavření série na 1: 1 byl MAD potřebný baronský krást ze Shad0w těsně před 24minutovou značkou.

Odtamtud SuperMassive a MAD Lions vyměňovaly směny hybnosti během třetí a čtvrté hry série. Poté, co SuperMassive šlo nahoru 2: 1, MAD rychle odpověděl návratem vítězství ve hře čtyři, čímž se zápas dostal do rozhodující páté hry.

Fandili jsme MAD Lions

V této páté hře však SuperMassive umlčel veškerou naději pro LEC a zakončil sérii přesvědčivým 29minutovým dupnutím. Výsledkem je, že MAD Lions byli vyřazeni z mistrovství světa 2020.

Od představení fáze play-in v roce 2017 postupoval zástupce LEC vždy do skupinové fáze Worlds. V letošním roce se poprvé odehrál evropský tým z fáze play-in, aniž by se dostal do hlavní události turnaje. Abychom toho dosáhli dále, tato nejlepší z pěti také označila poprvé, kdy tým z TCL na mezinárodní akci porazil tým z významného regionu.

Cesta SuperMassive ke skupinové fázi Worlds stále nedosáhla svého konce. Šampioni TCL se zítra utkají s Unicorns of Love v rozhodující sérii vítězů, kteří určí, kdo si vezme poslední místo turnaje.

Pokud jde o MAD Lions, slibný tým naplněný mladými superhvězdami se vrátí domů s neocenitelnými zkušenostmi pod opaskem. Možná příští rok může organizace usilovat o vykoupení.