PayPal a Venmo budou nabízet a přijímat kryptoměnu pro všechny online platby

10

PayPal ve středu oznámil, že poprvé začne podporovat kryptoměny, což umožní jakémukoli držiteli účtu PayPal ukládat, nakupovat a prodávat populární virtuální měny od konce tohoto roku. Toto oznámení činí z PayPalu pravděpodobně nejvýznamnější společnost v sektoru finančních technologií, která přijala podporu pro virtuální měny.

Konkurenční společnost PayPal Square zahájila podporu bitcoinů již v roce 2018 prostřednictvím aplikace Cash (Square také na začátku tohoto měsíce koupil bitcoiny v hodnotě 50 milionů dolarů), ale PayPal jde dále v podpoře bitcoinů, ethereum, bitcoin cash a litecoin. PayPal rovněž plánuje počátkem příštího roku rozšířit podporu své dceřiné společnosti Venmo, která posílá peníze, a na mezinárodní trhy. Prozatím PayPal plánuje v příštích týdnech zahájit podporu digitálních měn pro uživatele z USA.

Tento krok činí z PayPalu významnou digitální peněženku i burzu kryptoměn a výsledek by mohl podstatně zvýšit potenciální přijetí kryptoměn mezi běžnými uživateli a online obchodníky. Podle agentury Bloomberg má PayPal více než 346 milionů aktivních účtů, z nichž 26 milionů jsou obchodníci.

„Přechod na digitální formy měn je nevyhnutelný a přináší s sebou jasné výhody, pokud jde o finanční začlenění a přístup; účinnost, rychlost a odolnost platebního systému; a schopnost vlád rychle vyplácet finanční prostředky občanům, “uvedl ve svém prohlášení generální ředitel PayPal Dan Schulman. „Náš globální dosah, odbornost v oblasti digitálních plateb, oboustranná síť a přísná kontrola zabezpečení a dodržování předpisů nám poskytují příležitost a odpovědnost pomáhat usnadnit pochopení, vykoupení a interoperabilitu těchto nových nástrojů směny.“

Schulman říká, že PayPal „dychtí po spolupráci s centrálními bankami a regulačními orgány po celém světě“ při podpoře kryptoměny. Reuters hlásí, že transakce na platformě PayPal budou vypořádány pomocí tradiční fiat měny, takže obchodníci po transakci nebudou muset převádět digitální mince na dolary. PayPal ale zatím omezuje uživatele na nákup kryptoměn na vlastní platformě a stávající vlastníci digitálních mincí nemohou převádět obsah jiných digitálních peněženek na PayPal.