Před volbami si procvičte hlasování na tomto serveru Minecraftu

10

Na vrcholu kopce sedí bílá budova s ​​těžkými sloupy, zdobená americkými vlajkami. Jeho kupole je bloková, jako všechno v Minecraftu, ale stále vyvolává budovu Capitol, kterou najdete v DC. Jeho název, nazvaný volební dům, je právě ten: místo, kde se hráči mohou zapojit do politiky jako součást volební iniciativy s názvem Build the Vote.

Build the Vote je server Minecraftu vytvořený speciálně pro mladé Američany, aby se zapojili do hlasovacího procesu. Jedná se o spolupráci mezi kreativní společností Sid Lee a neziskovou neziskovou organizací Rock the Vote. Minecraft je již vlastní druh sociální sítě, která umožňuje vše od virtuálních koncertů, knihoven a promocí na vysokých školách. Pro účely týmu – vzdělávat bez ovlivňování – Minecraft zasáhl sladké místo. “S blížícími se volbami jsme cítili, že součástí naší odpovědnosti může být možná menší změna,” řekl spolupracovník kreativního ředitele Sid Lee Jonathan Lavoie. “Pokoušíme se oslovit mladší dav, víme, že jejich přítomnost je velmi online.”

Navzdory nechvalně známé tendenci herního průmyslu lpět na myšlence apolitické zábavy se herní prostory staly nejnovějším bojištěm pozornosti mladých voličů. Zatímco rok 2016 představoval kampaň, která má za cíl „Pokémon Go to volit“, politici se domnívají, že uvažují o tom, jak se skutečně dostat k demografickému. Kandidát na prezidenta Bernie Sanders využil Twitch k oslovení potenciálních voličů. Kampaň Biden-Harris využila letošní hru okamžiku, Animal Crossing: New Horizons, aby vytvořila upřímně působivý ostrov. Minulý týden Rep. Alexandria Ocasio-Cortez (D-NY) streamovala mezi námi jako jeden z největších debutů na Twitchi.

To, že se digitální prostory staly důležitými za rok pandemie, není náhoda. “Myslím, že pandemie nám skutečně ukázala, že digitální technologie je teď absolutně všechno,” říká Teja Foster, ředitel sociálních médií společnosti Rock the Vote. Události byly zrušeny. Podniky se zavřely. Ale digitální stopy lidí se zvětšily. “Všichni se snažíme na to přijít, zejména s pandemií, protože právě teď není kde potkat nikoho jiného než online,” říká.

Podle Fostera není největší překážkou, jak přimět mladé lidi k volbám, lhostejnost nebo nezájem – je to vzdělání. „Ve škole nás ve skutečnosti vůbec neučí o procesu hlasování, o tom, jak to funguje a jaké to ve skutečnosti je,“ říká.

Sid Lee se pokusil tuto zkušenost představit co nejvěrněji. Pád na server vás přivede poblíž volební místnosti, ale budete se muset trochu projít. Jakmile se dostanete dovnitř, musíte se zaregistrovat – v tomto případě hra zobrazí kopii vaší hlavy na zdi – než budete moci vstoupit do volební místnosti samostatně. Hráči nehlasují o skutečných kandidátech, ale otázky související s politikou a tématy, které kandidáti (většinou) řešili v debatách, jako je trestní soudnictví, imigrace a sociálně-politické reformy. Jeho tvůrci zamýšleli, aby byl zážitek spolehlivě nestranný, aby se hráči mohli rozhodnout, co si myslí o největších problémech dneška.

Každý hlas bude shromažďován anonymně, aby společnost Rock the Vote zveřejnila výsledky online do 30. října. Hlasovat můžete pouze jednou. Za svůj čas budou hráči odměněni skiny, podobně jako samolepky „I Voted“ rozdané na volebních místech.

Podle Lavoie, Build the Vote „vyzývá [hráče], kteří mají hlasovací právo, aby zintenzívnili své úkoly.“ A pro ty, kteří mohou být ještě příliš mladí, povzbuzuje je, aby se zapojili brzy.

Build the Vote je vzdělávací nástroj, ale také svědčí o větším kulturním posunu, který se bude hrát v roce 2020. „Opravdu si myslím, že prosazení do tohoto nového prostoru je tu, které tu zůstane, a kterému bychom se měli přizpůsobit,“ říká Foster. “Nyní je to všechno … opravdu vidím, že je to nový pivot pro každého, stejně jako politický prostor.”

Svět her se rozšířil za stereotypy, o kterých se často uvažuje. Fenomény, jako je neustále rostoucí popularita Twitche nebo letošní požehnání Animal Crossing, jsou jen několika velmi viditelnými příklady. “Je to opravdu úplně jiná stránka online internetového zážitku, kterému mnoho lidí nemusí nutně věnovat pozornost,” říká Foster. “Ale ve skutečnosti se skutečně nacházejí mladí lidé.”