Průzkum Ubisoftu ukazuje, že 25 procent zaměstnanců vidělo nebo zažilo zneužití na pracovišti

4

Generální ředitel Ubisoftu Yves Guillemot zveřejnil výsledky zaměstnaneckého průzkumu, který společnost provedla v létě po obvinění z endemického obtěžování a toxicity, a výsledky jsou do očí bijící.

V anonymním průzkumu mezi téměř 14 000 zaměstnanci jeden ze čtyř respondentů uvedl, že byl za poslední dva roky svědkem zneužití na pracovišti nebo se s ním setkal, a každý pátý uvedl, že se v pracovním prostředí necítí „plně respektováni ani v bezpečí. . “ Výsledky také poznamenaly, že ženy a nebinární zaměstnanci byli svědky obtěžování nebo byli svědky obtěžování častěji než muži.

Ubisoft uvádí, že průzkum, který provedla výzkumná firma třetí strany a jehož výsledky byly poskytnuty společnosti The Verge, začal „krátce po počátečních obviněních“ ze sexuálního obtěžování, zneužití, sexismu, rasismu a toxického pracoviště prostředí vyšlo najevo začátkem tohoto léta.

V důsledku těchto obvinění byla řada manažerů a kreativních vůdců společnosti Ubisoft buď propuštěna, nebo odstoupila ze svých současných rolí, včetně Tommy François, Maxime Béland, Ashraf Ismail, Serge Hascoët a Yannis Mallat. Ze společnosti nedávno odešel i veterán Ubisoftu Michel Ancel; pozdější zpráva francouzského deníku Libération (kterou Ancel popírá) tvrdila, že to bylo kvůli probíhajícímu vyšetřování toxikologického řízení společnosti Ancel za Beyond Good and Evil 2.

Dopis společnosti Guillemot dále vysvětluje, jak společnost doufá, že se začne těmito problémy zabývat a pomůže vytvořit bezpečnější a lepší pracovní prostředí v Ubisoftu. Poznamenává, že společnost má zavedeny nové mechanismy anonymního hlášení obvinění z obtěžování, aby je bylo možné dále vyšetřovat. Ubisoft také reviduje svůj závazný kodex chování společnosti a provádí povinné školení proti sexismu a obtěžování v celé společnosti.

Ubisoft také pracuje na najmutí nového šéfa pro rozmanitost a začleňování a nových viceprezidentů a jeho cílem je, aby ženy do roku 2023 tvořily nejméně 24 procent zaměstnanců Ubisoftu (ve srovnání se současnými 22 procenty).

Tyto změny doplňují dříve oznámené snahy o větší rozmanitost a zastoupení ve společnosti, které zahrnují nové mentorské programy pro ženy a nedostatečně zastoupené menšiny.

„Každý v Ubisoftu by měl mít pocit jistoty a mít stejné příležitosti bez ohledu na jeho pohlaví, barvu pleti, náboženství, věk nebo jiné individuální vlastnosti,“ zní závěrečná slova Guillemot. Na základě způsobu, jakým společnost za posledních několik desetiletí zacházela s podnikáním, se však zdá, že Ubisoft čeká ještě dlouhá cesta, než dosáhne tohoto bodu.