Řadič Google Stadia nyní podporuje náhlavní soupravy a sluchátka USB-C

6

Řadič Google Stadia nyní podporuje zvukové zařízení USB-C při přehrávání na Chromecastu nebo prostřednictvím webového prohlížeče. To vám dává snadný způsob přidání sluchátek a mikrofonu, protože můžete jednoduše připojit sadu kabelových sluchátek USB-C, jako jsou sluchátka Google Pixel USB-C, herní sluchátka, Asus ROG Delta nebo dokonce bezdrátový SteelSeries Arctis 1 herní náhlavní souprava s bezdrátovým adaptérem USB-C (funguje, potvrzuje Redditor)

Je hezké, že hráči Stadia mají další zvukovou možnost nad rámec vestavěného 3,5 mm jacku, a je v pohodě a neobvyklé, aby jakýkoli herní ovladač nabízel USB-C audio, ale po slibování této funkce trvalo Google téměř rok se blíží.

Dosud jste mohli port USB-C řadiče používat pouze k nabíjení řadiče nebo k jeho připojení k chytrému telefonu nebo počítači pomocí kabelu USB-C. Ve skutečnosti to byl po dlouhou dobu po spuštění jediný způsob, jak jej používat s telefonem nebo počítačem – Google prodal bezdrátový ovladač za 69 $, který nebyl bezdrátový, pokud jste nehráli na Chromecastu Ultra, a to až téměř sedm měsíců poté spuštěno, když Google přidal podporu pro telefon a web v květnu a červnu. Trvalo také měsíc po spuštění, než Google uvolnil držák „dráp“ v hodnotě 15 $, který vám umožní připojit ovladač Stadia k telefonu, abyste jej mohli používat k hraní her Stadia na cestách.

Google také slíbil, že podpora zvuku Bluetooth bude k ovladači, ale ještě musí říci, kdy tato možnost skutečně dorazí. Přinejmenším s novým Chromecastem od společnosti Google si společnost dává čas na splnění svých slibů: Google tvrdí, že bude podporovat Stadia až v první polovině příštího roku.