Remasterovaná verze hry Spider-Man na systému PS5 vám nedovolí přenést vaše ukládání na PS4

36

Mimořádně úspěšný hit Insomniac Games Spider-Man z roku 2018 je remasterován pro PlayStation 5 pomocí ray-tracingu, rychlejšího načítání a podpory nové haptické zpětné vazby ovladače DualSense. A ještě lépe, bude k dispozici v den spuštění PS5 jako balíček se Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition.

Pokud jste ale čekali na nový hardware PS5 jako záminku, abyste se ponořili zpět do virtuálního Manhattanu Spider-Mana, bohužel nebudete moci převést své úspory z původní hry do remasterované verze, potvrdil Insomniac Games na Twitteru . A protože Sony ještě neuvedlo, jak bude ukládání PS4 fungovat na PS5 pro jakoukoli jinou hru, nejsme si jisti, zda je situace Spider-Mana výjimkou nebo pravidlem.

Stále existuje několik otázek ohledně zpětné kompatibility PS5 s hrami PS4. Víme, že PS5 bude „na 99 procent“ zpětně kompatibilní s tituly PS4, které na něm Sony dosud testovalo, ale Sony zatím neřekla, které hry zatím nebudou fungovat.

A také víme, že budete moci hrát 18 klasických her pro PS4 na PS5, pokud máte předplatné PS Plus, ale není jasné, zda budete moci hrát také disk nebo stáhnout verze těchto her na PS5, nebo pokud se vaše předchozí uložení přenesou. „Vybrané“ hry PS4 a PSVR, které fungují na systému PS5, získají „rychlejší a plynulejší snímkovou frekvenci“.

Společnost Sony neodpověděla na žádost o komentář.

Také pokud kupujete dražší PS5 s diskovou jednotkou, nebudete moci získat fyzickou verzi Spider-Man Remastered samostatně, podle Insomniac Games – zdá se, že bude k dispozici pouze jako součást of Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition.