Šéf Xbox naznačuje pro streamování TV pro xCloud

10

Šéf Microsoftu pro Xbox a Xbox, Phil Spencer, naznačil, že společnost plánuje pro svou cloudovou herní službu xCloud streamování TV. V rozhovoru se společností Stratechery diskutuje Spencer o potenciálu dalších úrovní Xbox Game Pass, který by mohl zahrnovat bezplatnou televizi dodávanou k hraní her xCloud.

“Myslím, že uvidíte hardware s nižší cenou jako součást našeho ekosystému, když přemýšlíte o streamovacích hokejkách a dalších věcech, které by někdo mohl chtít jednoduše zapojit do své televize a hrát přes xCloud,” říká Spencer. “Dokážete si představit, že máme dokonce něco, co jsme právě zahrnovali do předplatného Game Pass, které vám dalo možnost streamovat hry xCloud do vaší televize a koupit ovladač.”

Spencer také škádlí potenciál pro „Xbox Game Pass Platinum“ se zaručeným přístupem k novému hardwaru Xbox. Společnost Microsoft spojuje předplatná Xbox a hardware společně s něčím, čemu se říká Xbox All Access, což zahrnuje přístup k Xbox Game Pass a nejnovějším konzolím Xbox Series X a Series X. Je to balíček, se kterým Spencer zjevně chce experimentovat v budoucnu.

Myšlenka hry Xbox pro streamování televizního vysílání není pro Microsoft nová. Softwarový gigant připravoval lehká zařízení pro streamování Xbox již v roce 2016, ale hardware zrušil. Společnost Microsoft zkoumá streamovací páčky a hardware od té doby, co společnost v roce 2013 původně předvedla streamování Halo 4 z cloudu do Windows a Windows Phones.

První veřejná zmínka Spencera o streamovacích konzolách pro Xbox naznačuje, že hardware může být brzy připraven. Microsoft doposud dodával pouze streamování her xCloud s nejvyšší úrovní Xbox Game Pass Ultimate (14,99 $ měsíčně). Určitě existuje prostor pro další úrovně a snadnější přístup ke službě nad rámec pouhého zařízení Android.

Společnost Microsoft na začátku tohoto roku uzavřela partnerství se společností Samsung pro xCloud a je jen otázkou času, kdy uvidíme, že se na televizorech Samsung objeví služba streamování her společnosti. Rok 2021 může být pro xCloud zajímavým rokem, zejména proto, že Microsoft plánuje upgradovat své blade servery na schopnější hardware Xbox Series X. Měli bychom také začít vidět, že se xCloud objeví na Facebooku Gaming příští rok.

Microsoft také pracuje na webovém řešení pro iOS pro xCloud, které bude debutovat počátkem roku 2021. Spencer potvrzuje naši nedávnou zprávu o tomto řešení pro iOS v rozhovoru pro Stratechery, ale varuje, že ne být v App Store je pro xCloud stále výzvou. „V systému iOS máme dobré řešení, které si myslím, že přijde začátkem příštího roku, mám z tohoto řešení dobrý pocit,“ říká Spencer.