Služba předplatného UPlay Plus se rebranduje na Ubisoft Plus a rozšiřuje se na Stadia a Luna

14

Společnost Ubisoft přepracovává svoji předplatitelskou službu UPlay Plus s novým názvem – Ubisoft Plus – a spouští integrace s Google Stadia a novou službou Luna od Amazonu, vše od 10. listopadu za stejnou cenu 14,99 $ za měsíc.

PC strana UPlay Plus zůstane z velké části stejná jako od loňského spuštění služby Ubisoft. Předplatitelé budou mít i nadále přístup k více než 100 titulům Ubisoftu, včetně brzy vydaných her jako Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs: Legion a Immortals Fenyx Rising.

Ale díky přidání Google Stadia (do konce roku) a Amazon Luna (v listopadu) je Ubisoft Plus zajímavý. Nejen, že k těmto hrám budete mít přístup prostřednictvím svého běžného herního počítače, ale budete si je moci hrát v podstatě kdekoli, díky technologii streamování her od Stadia a Luny.

Jedná se o splnění slibu, který Ubisoft učinil před rokem, kdy poprvé oznámil, že Ubisoft Plus (tehdy ještě známý jako UPlay Plus) se bude integrovat do Google Stadia. „S Ubisoft Plus je naší vizí poskytnout našim hráčům více možností přístupu k jejich oblíbeným hrám Ubisoft, ať jsou kdekoli a kdykoli chtějí,“ říká The Verge Alexia Brumé, zástupce ředitele, předplatné Ubisoftu. “Ubisoft Plus je k dispozici pouze pro PC – opravdu chceme, abychom byli schopni snížit toto hardwarové omezení.”

Přidáním cloudového streamování však Ubisoft nejen zpřístupňuje své hry hráčům, kteří již vlastní herní počítače. Jak vysvětluje Brumé, „je to příležitost rozšířit se o nové lidi – budeme mít lidi, kteří si možná nemohou dovolit pořádnou soupravu, a kteří si budou moci naše hry také užít [prostřednictvím cloudových služeb].“

Ubisoft Plus bude také oddělen od stávajícího předplatného Stadia Pro od Luny a kanálu Luna Plus, což znamená, že (přinejmenším pro beta verzi) vám stejných $ 15 za měsíc umožní hned od začátku přístup k široké škále cloudových streamovacích her . (Pro zákazníky Luna existuje také další upozornění: bude muset být již vybrán společností Amazon, aby se připojili k beta testu Luna, aby mohli propojit svůj účet Ubisoft Plus.)

Kromě toho Ubisoft slibuje, že bude mít cross-progression pro různé hry nabízené prostřednictvím Ubisoft Plus – to znamená, že budete moci začít hrát hru jako Assassin’s Creed Valhalla na vašem herním PC a poté pokračovat tam, kde jste přestali na telefonu nebo tabletu přes Stadia nebo Luna.

Knihovna her pro Stadia a Luna bude menší než 100 a více her na straně Ubisoftu Plus pro PC. Společnost dnes jen potvrzuje, že Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs: Legion a Immortals Fenyx Rising budou mezi dostupnými, ale Ubisoft říká, že před opětovným uvedením 10. listopadu bude muset oznámit více titulů.

V Ubisoftu Plus stále existuje pozoruhodná absence: podpora konzoly pro systémy Xbox nebo PlayStation. Dnes nejsou žádné zprávy o žádné expanzi tímto směrem, i když Brumé říká: „Neuzavíráme žádné příležitosti, pokud jde o to, kam nás to zavede, ale je to jen to, že [podpora Stadia a Luna] je to, na čem pracujeme zatím. “

Díky této ceně 14,99 $ je UPlay Plus jednou z cenově výhodnějších možností předplatného her: Například Xbox Game Pass Ultimate stojí stejných 14,99 $, ale funguje na PC, konzolích Xbox, zařízeních Android (i když xCloud) a brzy bude součástí EA Play (která obvykle stojí 4,99 USD měsíčně) bez dalších nákladů. Ubisoft by se navíc zavázal nabízet zdarma podporu Stadia a Luna „po celou dobu beta verze“, takže existuje možnost, že by se cena mohla v budoucnu zvýšit.

Ubisoft Plus se znovu spustí v beta verzi 10. listopadu pro všechny aktuální předplatitele UPlay Plus. Další podrobnosti o katalozích Stadia a Luna budou oznámeny blíže k tomuto datu.