Sony mimo jiné ukazuje, o kolik jednodušší může být přihlášení do PS5

23

Do vydání PlayStation 5 zbývá už jen týden a společnost Sony sdílela tři nová videa, která lidem pomohou nastavit nové konzoly v den uvedení na trh. Videa nám nejen poskytují lepší pohled na nové uživatelské rozhraní konzoly, ale také odhalují několik užitečných funkcí v nastavení PS5.

Jedno video ukazuje, jak nastavit účet PlayStation na nové konzoli. Po připojení PS5 k internetu vám budou nabídnuty dva způsoby, jak se přihlásit. Jednou z možností je vyplnit standardní přihlašovací ID a heslo, což je proces, kterého se osobně bojím – zadávání mých pověření je těžkopádné. s ovladačem. Sony vám však také umožní přihlásit se naskenováním QR kódu pomocí aplikace PlayStation, což se mi zdá sakra mnohem snazší.

Další video ukazuje, jak změnit řadu nastavení systému, jako je nastavení haptické zpětné vazby a adaptivní citlivosti spouště na ovladači DualSense. V nabídce nastavení zvuku systému PS5 si budete moci vybrat z jednoho z pěti „zvukových profilů“ 3D zvuku a určit, které zvuky vám nejlépe vyhovují, když máte na sobě sluchátka kompatibilní se 3D zvukem. PS5 také umožňuje nastavit preferovaná nastavení pro věci, jako je obtížnost hry, a pokud chcete hrát v režimu výkonu nebo rozlišení, v nabídce „Game Presets“.

Třetí video ukazuje, jak přenášet data z PS4 na PS5. Video ukazuje, že budete moci hrát svůj PS5 při přenosu dat mezi konzolami – to znamená, že nebudete nuceni zírat na obrazovku přenosu, zatímco čekáte na přenos dat.

V tomto videu společnost Sony také doporučuje, abyste hry PS4 ukládali na externí disk, abyste uvolnili místo na ultrarychlém SSD disku PS5. Společnost Sony nebude při spuštění podporovat rozšiřování úložiště SSD a nebudete moci hrát hry PS5 z externí jednotky, takže uvedení starších her PS4 na jednotku USB bude nejlepší způsob, jak otevřít nějaké úložiště na vašem PS5, pokud chcete vyhněte se mazání her.

Společnost Sony poprvé v říjnu podrobně prozkoumala uživatelské rozhraní PS5 a odhalila funkce, jako jsou karty „Aktivity“, které odkazují na konkrétní režimy nebo úrovně, nabídka „Control Center“, která nabízí rychlý přístup k systémovým nástrojům, a „Game Help“ videa a rady pro předplatitele PlayStation Plus.