Spiklenci hackerů na Twitteru mohou zahrnovat 16letého mladíka z Massachusetts

9

Vyšetřování bezprecedentního hackingu Twitteru počátkem tohoto léta přineslo nového podezřelého: 16letého muže z Massachusetts, podle nové zprávy The New York Times. Tento nový podezřelý by byl nejmladší ze skupiny spiklenců zahrnujících USA a Velkou Británii, což je skupina čtyř osob, které společně plánovaly a poté stáhly převzetí účtu od desítek významných uživatelů Twitteru, aby propagovali bitcoinový podvod.

Stále není jasné, kteří členové měli přímou kontrolu nad interními systémy Twitter a jak přesně získali přístup, než aby nějakým způsobem oklamali zaměstnance společnosti, ale předpokládaným strůjcem hackeru je 17letý Floridian Graham Ivan Clark, který byl obviněn jako dospělý s 30 těžkými zločiny. Mezi další patří 19letý Mason John Sheppard z Velké Británie a 22letá Nima Fazeli z Orlanda na Floridě.

The Times nyní uvádí, že do plánování útoku mohla být také zapojena třetí osoba, teenager z Massachusetts, a že jak nejmenovaný teenager, tak Clark byli společně zodpovědní za zveřejňování tweetů na účty Baracka Obamy, Joe Bidena, Elona Musk a další. To je důležitý detail, protože se věřilo, že Clark jako jediný ze skupiny používal interní nástroje.

NYT osobu nepojmenoval, protože je nezletilý a protože státní zástupci nepodali obžalobu. Vzhledem k tomu, že je nezletilý, mohou Massachusettské úřady případ řešit v případě zatčení teenagera kvůli federálním zákonům, které podle zprávy Times znesnadňují obvinění osob mladších 18 let jako dospělých. Tato osoba však byla v úterý vybavena domovní prohlídkou a FBI provedla razii v domě jeho rodičů, kde žije.

O mladistvém z Massachusetts se ví jen málo, kromě toho, že praktikoval typ hackingu sociálního inženýrství, který nazývá „vishing“, kdy útočník phishinguje po technologických zaměstnancích technologických společností po telefonu a vydává se za dodavatele, aby ukradl přihlašovací údaje pro citlivé systémy. Poté přešel na výměnu SIM karet a další formy hackování, kde se spojil s Clarkem online a také se údajně účastnil významného vniknutí poskytovatele domény GoDaddy na začátku tohoto roku.

Zpráva NYT také zaznamenává, jak se mladistvý zapojil do OGusers.com, online tržiště, které usnadňuje prodej vzácných online rukojetí, a kde se předpokládá, že se spiklenci hackerů na Twitteru setkali, než přesunuli plánování útoku na Discord a další platformy.