Spinoff League of Legends Ruined King bude spuštěn na konzolích počátkem roku 2021

14

Ruined King: A League of Legends Story, nadcházející spinoff League of Legends pro jednoho hráče, který poprvé uvidí franšízový debut na konzolách, vydal své první (byť neurčité) kousky informací. Zahájí se někdy „počátkem roku 2021“ na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Steam a Epic Games Store při spuštění, verze PlayStation 5 a Xbox Series X / S budou brzy následovat. (Hráči PS4 a Xbox One budou moci upgradovat zdarma.)

Spolu se zprávami o vydání okna Riot Forge také oznámil několik dalších podrobností o tom, co ve skutečnosti Ruined King bude: tahová RPG pro jednoho hráče v oblastech Bilgewater a Shadow Isles v Runeterře (planetě, na které League of Legends je nastaven). Společnost také odhalila seznam šampionů League of Legends, kteří se v Ruined King objeví jako hratelné postavy: Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri a Pyke.

Dosud není možné se podívat na skutečnou hru, ale Riot Forge již v prosinci slibuje více informací o Ruined King.

Vydání bude první hrou od nového nezávislého vydavatelství Riot Games, Riot Forge, které bylo oznámeno loni jako součást nové iniciativy partnerství s dalšími vývojáři za účelem rozšíření světa League of Legends do nových her a žánrů.

Spolu s Ruined King – vyvinutým společností Airship Syndicate, týmem za Darksiders Genesis – Riot Forge také pracuje na Convergence, vyvinutém Double Stallion Games, který bude k dispozici také pro konzoly a PC, ačkoli datum vydání ještě zbývá.

To je vše navíc k ostatním titulům League of Legends, na kterých Riot pracuje, jako je jeho sběratelská karetní hra Legends of Runeterra (vydaná dříve v roce 2020), League of Legends: Wild Rift (mobilní hra, která přenáší populární MOBA hru původní počítačová hra pro Android a iOS), animovaná série a bojová hra.