Společnost Sony potvrzuje, že systém PS5 při spuštění nebude podporovat rozšíření úložiště SSD

8

Společnost Sony říká, že její PlayStation 5 dokáže načíst virtuální světy mnohem rychleji než kdykoli předtím, a to díky jednomu z nejrychlejších SSD disků, jaké kdy byly vyrobeny – ale také to není nijak zvlášť velký disk. Společnost Sony pro The Verge potvrdila, že nebudete moci rozšířit toto neuvěřitelně rychlé úložiště SSD hned první den.

Zatímco PS5 má vyhrazený interní slot, který se teoreticky vejde na standardní M.2 SSD ve tvaru tyčinky a snadný způsob přístupu k němu, slot bude zřejmě vyřazen z krabice. “Je vyhrazeno pro budoucí aktualizaci,” říká Sony The Verge.

Pokud jste věnovali velkou pozornost novinkám pro PS5, nebude to velké překvapení. Hardwarový architekt PlayStation Mark Cerny strávil několik minut rozhovorem s funkcí rozšíření úložiště SSD v rámci svého technického náhledu v březnu, ale také v té době řekl, že podpora bude pravděpodobně „trochu minulost“. (Viz video níže od 20:00 do 23:30.)

“Bylo by skvělé, kdyby k tomu došlo při startu, ale je pravděpodobné, že to bude trochu za námi, takže prosím vyčkejte, než se dostanete k této jednotce M.2, dokud nás neuslyšíte,” řekl Černý.

Co je pozdržení? Jak vysvětlil Černý, ne všechny disky M.2 SSD jsou dostatečně rychlé, aby udržely krok s PS5, dostatečně tenké, aby se vešly do pozice pro SSD, nebo kompatibilní s řadičem I / O společnosti Sony – a společnost Sony slíbila provést testování kompatibility koncem tohoto roku Tak určitě.

Přinejmenším Cerny navrhl, že běžné SSD disky by musely poskytovat více než 5,5 GB / s šířky pásma přes připojení PCIe Gen4 a neměly by mít obrovský chladič tak velký, že by se do jednotky PS5 nevejdou záliv.

Mluvil jsem prakticky s každým výrobcem diskové jednotky PCIe Gen4 – je jich jen hrstka – a ani jeden mi nedokázal říct, že jejich disky budou ve skutečnosti fungovat s PS5. Dva navrhli, že program testování kompatibility společnosti Sony ještě ve skutečnosti nezačal.

Někteří však byli optimističtí, když naznačovali, že jejich disky by měly splňovat požadavky společnosti Sony, a doufáme, že si je otestujeme, jakmile dostaneme příležitost.