Tipy a návod, jak vyhrávat ve Fall Guys

580

Fall Guys je momentálně jednou z velmi oblíbených a hraných her na Steamu a Playstationu. Jde o opravdu zajímavý typ hry a rozdílný oproti jiným hraným titulům. Proto vám přinášíme tipy na to, jak vyhrávat ve Fall Guys.

Ačkoli Fall Guys vypadá jednoduše, všechny mapy obsahují specifickou mechaniku, kterou hráči musí zvládnout. Ve hře Fall Guys je více než 22 map nebo úrovní. Naučit se základní mechaniku hry vám může dát více náskoku, než se soustředit na jednotlivé mapy.

Úroveň konkurence ostatních hráčů je u Fall Guys vždy vysoká, takže se nenechte odradit během vašeho učení. Chcete-li zjistit, co funguje, budete muset projít několika procesy pokusů a omylů. Zaměření na zdokonalování by mělo být vaším primárním cílem, až poté se můžete zaměřit na opravdové vyhrávání KORUN.

Tady je vše, na čem musíte pracovat, abyste se stali hvězdou každé lobby, do které se připojíte.

Naučte se hlavní mechaniky hry

Většinou se při hraní Fall Guys ocitnete ve vašem maximálním výkonu. I když se zdá, že první kola zvládnete pouhým běháním, ve finále přijdou na řadu také složitější mechaniky.

Používejte skákání jako výhodu

Skákání funguje stejně, jako byste čekali v každé hře, která obsahuje fyziku ragdollů. Ne vždy skákejte, protože můžete spadnout a ztratit na síle. Na mapách však můžete přeskakovat určité objekty, což vám může poskytnout určitou potřebnou mobilitu.

Některé povrchy, zejména ty, které mají růžové konfety, vám umožní je přeskočit. Můžete to využít ke svému prospěchu a získat tak pohled z ptačí perspektivy v těch nejvíce přeplněných kolech. Ačkoli jít s davem není nejhorší strategie ve hře, může vás to zpomalit a ve finále můžete prohrát.

Skákání na vysokých místech vám také pomůže vyhnout se náročným překážkám na některých mapách. Ale když spadnete, jednoduše vás předběhnou spoluhráči.

Naučte se sklouznutí

Sklouznutí je jednou z nejvíce podceňovaných mechanik hry Fall Guys. Většina hráčů se sklouznutí vyhýbá, protože pak vaše postava skončí na břiše a ztratí momentum. Ale když se sklouznete ve správný čas, může to změnit hru.

Sklouznutí se hodí zejména během týmových režimů a označovacích her. Může vám pomoci provést epické záchrany ve hře Fall Ball nebo se vyhnout závěrečnému pokusu o váš ocas v Tail Tag.

Pouze vy můžete určit perfektní příležitosti pro sklouznutí, protože téměř každé kolo Fall Guys má jiné okolnosti, díky nimž tam není nic jako váš poslední čas.

Uchopení vám může vyhrát hry

I když v lobby vždy najdete hráče, kteří používají mechaniku skákání a potápění, je vzácnější najít kohokoli, kdo používá grabování jako protiútok.

Chytání vás může zachránit před pádem a zabránit hráčům v dosažení konkrétních cílů. Pomocí uchopení můžete vytvořit alternativní cesty pro sebe uchopením říms. Doporučujeme jej používat výhradně na týmových mapách, protože je mnohem užitečnější než omezit soupeře, který komunikuje s cílem.

Můžete také využít uchopení hned po spuštění mapy rychlým popadnutím a pustením ostatních hráčů. To je znatelně zpomalí a zkazí jejich skok, pokud se chystáte přeskočit překážku.

Ačkoli je tato mechanik zodpovědný za současný rozdíl v dovednostech mezi zkušenými a novými hráči, je jen otázkou času, než se ho více lidí naučí používat. Procvičujte udržování vzdálenosti od ostatních hráčů jako protiopatření proti popadnutí, zejména na mapách, na kterých můžete být tlačeni k pádu nebo ke ztrátě cíle.

Nebojte se kopírovat ostatní

Nemůžete být nejlepším hráčem na všech mapách, ale budete muset zachránit maximum ze špatných situací v každém kole, i když jste v tomto parkouru poprvé. Sledování vedení ostatních hráčů na mapě, kterou neznáte, je naprosto přijatelné a také se doporučuje.

Existuje také šance, že poběžíte za někým špatným, ale devětkrát z 10 byste měli postoupit do dalšího kola.

Pokud si všimnete, že vás ostatní hráči kopírují, můžete z toho udělat výhodu a vést je do míst nebo situací, z nichž se těžko zotavuje.