Uber COVID stále ničí, i když to vypadá o něco lépe

3
Uber

Uber je stále obtěžován COVID-19, protože zuřivá pandemie nadále táhne podnikání společnosti, které volá. Uber za poslední tři měsíce ztratil 1,1 miliardy USD, přičemž jeho upravené čisté výnosy poklesly o 20 procent ve srovnání se třetím čtvrtletím roku 2019.

Hrubé rezervace v divizi volajících, nebo množství peněz, které si vezme před zaplacením řidičů, meziročně poklesly o 50 procent. Je to ponurá pozice, ale také stálé zlepšování v průběhu druhého čtvrtletí, ve kterém Uberův obchod s jízdou na koni meziročně poklesl o 73 procent. Dopad pandemie koronavirů na hlavní přepravní činnost společnosti se nedal zaměnit. Uber přinesl upravené výnosy ve výši 2,8 miliardy USD, což je meziroční pokles o 18 procent.

Společnost ale vidí světlo na konci tunelu. “Všechny první důkazy, které vidíme, stále více objasňují, že je otázkou, kdy, ne-li, se naše mobilita obnoví,” uvedla generální ředitelka společnosti Uber Dara Khosrowshahi v rozhovoru s investory.

Dodávka zůstává pro společnost jasným bodem. Hrubé rezervace v Uber Eats meziročně vzrostly o 135 procent, a to díky zvýšené poptávce po dodávkách potravin a potravin. Uber rozšiřuje své možnosti doručování, protože pandemie koronaviru nadále zatěžuje její hlavní oblast podnikání. Společnost získala společnost Postmates za 2,65 miliardy dolarů a nedávno zahájila službu dodávky potravin na vyžádání v Latinské Americe a Kanadě v rámci akvizice společnosti Cornershop.

“Věřím, že ocasní větry za touto kategorií jsou tak silné, že můžeme i nadále poskytovat výjimečný růst,” řekl Khosrowshahi.

Nebyla to tak pochmurná čtvrtina jako v prvních třech měsících, kdy čistá ztráta společnosti Uber činila 2,9 miliardy $. Nebylo to ani tak špatné jako ve druhém čtvrtletí. Bylo to však známkou toho, že rozsáhlé příkazy k ukončení provozu z důvodu pandemie a nárůstu počtu případů COVID-19 na mnoha trzích, zejména v USA, pokračovaly ve snižování financí společnosti.

Společnost zaznamenala velké vítězství v Kalifornii, kde její hlasovací poměr Prop 22 vyhrál s velkým náskokem. Khosrowshahi diskutoval o navázání na toto vítězství prosazováním podobných opatření na národní i globální úrovni.