Ultraširoký fotoaparát iPhonu by mohl v roce 2021 získat velký upgrade

20
iPhone 12 kamera upgrade

IPhone 12 se sotva spustil, ale již máme nějakou představu, jak by mohla sestava příštího roku vypadat – podle analytika TFI Securities Ming-Chi Kuo si iPhony Apple 2021 ponechají nový tvarový faktor a velikosti obrazovky zavedené u řady iPhone 12 , ale na vyspělých modelech Pro a Pro Max nabízejí vylepšený ultraširoký fotoaparát.

Kuo předpověděl řadu iPhone 12 a nyní se zdá, že odhalí, co lze očekávat od modelů 2021 téměř rok před jejich uvedením na trh. Tentokrát Kuo říká, že ultraširoký fotoaparát Pro a Pro Max bude upgradován ze současného nastavení pětičlenného objektivu f / 2.4 na objektiv f / 1.8 se šesti prvky s automatickým zaostřováním. Větší clona by měla propouštět více světla, což by mohlo vylepšit snímky při slabém osvětlení, a jsme zvědaví, zda by autofokus a zvýšený počet prvků objektivu mohly usnadnit pořizování skvělých ultraširokých snímků.

Nedávno jsme viděli, že si Apple vyhrazuje nejlepší fotoaparáty pro své nejdražší iPhony, přičemž iPhone 12 Pro Max má pro svůj hlavní fotoaparát větší senzor a optickou stabilizaci obrazu posunutou senzorem a také delší teleobjektiv. Ale Pro Max vám nekoupil lepší ultraširoký fotoaparát než jakýkoli jiný iPhone 12; to se podle Kua změní příští rok.

V roce 2022 společnost Kuo očekává, že se nový ultrawide stane standardem v celé řadě zařízení iPhone, ale může existovat nová špičková kamera: Společnost Kuo dříve předpovídala, že iPhony 2022 budou vybaveny periskopickým teleobjektivem, jaký jsme poprvé viděli stržený v Huawei P30 Pro. Teleobjektivy periskopu umožňují zvětšení optického zoomu tím, že rozdělí objektivy uvnitř těla telefonu a pomocí zrcadla je nasměruje na zadní stranu.

Nové fotoaparáty spojují další předpovědi společnosti Kuo pro iPhone v roce 2021: vlajková loď zcela bez portů, 120MHz displeje ProMotion a nová generace Touch ID zabudovaná přímo do displeje a / nebo tlačítka napájení. Zatímco Kuo říká, že mohou vypadat vizuálně podobně jako iPhone 12, mohli by přijít s několika důležitými změnami.