Unicorns of Love si zajistili postup do Worlds 2020 group stage po výhře 3:0 nad SUP

10

Unicorns of Love se konečně kvalifikovali do skupinové fáze mistrovství světa League of Legends poté, co ji roky chyběli. V intenzivní sérii se třemi hrami sundali Papara SuperMassive od TCL a Lev „Nomanz“ Yakshin ze středního lanera ukázal všem, co dokáže.

Celá jednotka UOL hrála dnes skvěle a v celé sérii představila několik strategií. Jedná se o flexibilní tým, který hraje ve všech rolích, takže je pro soupeře těžké přizpůsobit se jejich složení a hernímu stylu.

Série začala tím, že UOL dal svému spodnímu šněrovači Ilyovi „Gadgetovi“ Makavchukovi útočné poškození poté, co ho dal na mágy pro předchozí hry. Po několika raných zabitích převzal hru s Twitchem a dokončil hru se silným výkonem a skóre 8/3/7, kde SUP neměl odpověď na krmeného Twitche.

Ve druhé hře UOL upravil svůj draft poté, co SUP zakázal Twitch pryč a naslepo vybral Kassadina do střední dráhy pro Nomanze, šampiona, kterého proslavil během play-inů. SUP se ho pokusil postavit proti Azirovi v polovině jízdního pruhu, ale neúspěšně po rané potyčce v 10. minutě znamenalo Nomanze trojnásobné zabití. Dokázal dokončit svůj Rod of Ages a začít skládat slzu velmi brzy, čímž zajistil svému týmu příznivou střední hru.

S nasyceným Kassadinem v jejich týmu mohla UOL neustále obléhat SUP. Udržovali tlak a nenechali prostor pro chyby. Jakmile Nomanz dosáhl úrovně 16 na Kassadinu, bylo to pro tým SUP, který neměl spolehlivou odpověď na mobilitu z Kassadinu. Hru brzy prohráli kvůli obrovskému tlaku ze strany CIS.

Ve třetí a poslední hře série byl SUP silně překonán a UOL vybral Vayna, aby čelil Settovi ve střední dráze. Nomanz vyskočila na šampionku poté, co ji během celého roku hrála jen jednou. Vypnul nepřátelského Setta a dostal dost krmení a díky své konečné neviditelnosti vedl týmové boje. Po 30 minutách nadvlády UOL uzavřel sérii a zajistil si místo na hlavní události mistrovství světa.

SUP měl skvělé představení tohoto mistrovství světa a včera vyřadil čtvrté semeno z Evropy v intenzivní sérii pěti her. Nebyli však schopni odolat síle Unicornů, kteří toužili po místě hlavní události. Po tomto vítězství byl UOL nasazen do skupiny D světů.

Hlavní událost pro světy začne v sobotu 3. října.