Vivo vyrábí telefon, který má zadní sklo měnící barvu

95

Vivo vyvíjí jeden z nejúžasnějších telefonů, jaké jsem kdy viděl. Ve videu zveřejněném na Weibo (a spatřeném úřadem Android) společnost potvrzuje, že její nový telefon, který ještě nemá jméno ani datum vydání, může změnit barvu zadní části pouhým stisknutím tlačítka.

Společnost tvrdí, že k dosažení tohoto oslnivého efektu používá elektrochromní sklo, což je stejná technologie, jakou OnePlus použil ve svém telefonu Concept One k zakrytí zadní kamery z pohledu, když se nepoužívala. V důkazu koncepce OnePlus, který byl uveden na CES 2020, způsobil elektrický signál přepínání skla mezi barevným a průhledným. Implementace Vivo jde dále tím, že využívá technologii ke změně barvy zadní části skla telefonu, což je ještě zábavnější párty trik.

Když jsem před několika lety vydal Huawei P20 Pro, byl jsem ohromen duhovým povrchem, ale tento záhadný telefon je mnohem lákavější. Je pravda, že telefon osciluje mezi stejnými barvami, kdykoli je stisknuto tlačítko na jeho straně: bílá, pak tmavě modrá, s krátkým zábleskem nádherného fialově fialového tónu.

Pokud tento telefon nevidíte, je zde další video, které předvádí tento telefon měnící barvu na Weibo. Je zajímavé, že tento klip nemá pásku zakrývající modul kamery a vypadá nápadně podobně jako nedávný vlajkový telefon společnosti X50, který se začal prodávat v červenci. Doufejme, že něco o tomto zajímavém telefonu uslyšíme dříve než později.