Vivo významně expanduje do Evropy

34

Vivo, jedna z největších značek smartphonů na světě, rozšiřuje své působení v Evropě. Společnost bude nyní prodávat telefony a příslušenství na šesti nových trzích: ve Velké Británii, Francii, Německu, Itálii, Polsku a Španělsku.

Vivo zahajuje svou činnost s vlajkovou lodí X51 5G, což je v podstatě rebrandovaná verze X50, která byla uvedena na trh dříve v tomto roce. Jeho hlavní funkcí je kamerový systém v „kardanovém stylu“, o kterém se tvrdí, že nabízí mnohem lepší stabilizaci obrazu.

Mezi další funkce modelu X51 patří ultraširokoúhlé, 2x a 5x teleobjektivy, procesor Snapdragon 765, 90Hz 6,56palcová 1080p OLED obrazovka, 256 GB úložiště, 4 315 mAh baterie a 33 W rychlé nabíjení. Ve Velké Británii bude stát 749 GBP (972 USD) a do prodeje se dostane 29. října.

Společnost bude také prodávat Y70, Y20s a Y11s, levnější telefony zaměřené na dlouhou životnost baterie, stejně jako bezdrátová sluchátka a náušníky.

Vivo je často hodnoceno jako jeden z pěti nejlepších prodejců smartphonů na světě s velkým podílem na trhu v regionech, jako je Čína, Indie a jihovýchodní Asie. Nejnovější data IDC ji však předstihla společnost Oppo, se kterou sdílí stejného vlastníka: BBK Electronics, velký čínský konglomorát, který také vlastní OnePlus a Realme.

Vivo je známé experimentálními hardwarovými funkcemi, které se často předvádějí v koncepční formě před odesláním do komerčních produktů. Snímače otisků prstů na displeji a vyskakovací selfie kamery jsou příklady dnes již běžných funkcí, které společnost Vivo propagovala.