Výrobce Fortnite Epic investuje do dostupného nástroje pro vytváření her Core

24

Na začátku letošního roku společnost Manticore Games uvedla Core, vývojový nástroj, jehož cílem bylo zpřístupnit tvorbu her. Nyní společnost získává injekci ve výši 15 milionů dolarů, a to díky finančnímu kola vedenému tvůrcem Fortnite Epic Games, aby se mohla ještě více rozšířit.

“Ve společnosti Epic věříme, že toto odvětví nakonec směřuje k tomu, aby se hry staly spíš otevřenými platformami, kde si tvůrci mohou budovat své vlastní světy,” uvedl ve svém prohlášení prezident společnosti Epic Adam Sussman. “Core, postavený v Unreal, je příkladem této budoucnosti a jde o krok dále tím, že poskytuje prostředí pro kohokoli k vytváření skvělých her pro více hráčů a hřiště metaverse, kde hráči objevují nekonečnou zábavu.”

Core je nástroj, který jeho tvůrci přirovnávají k vývoji her na YouTube, kde uživatelé mohou jak rychle vytvářet působivé interaktivní projekty, tak přehrávat libovolné z těchto výtvorů v prohlížeči. Aktuální výtvory pokrývají více žánrů, včetně logických her, bitevních her a hudebních her. “Dokážu si představit, že se jedná o revoluci v tomto odvětví, a to tak, že YouTube byla revolucí ve tvorbě videí,” řekl Jordan Maynard z The Verge v březnu. Společnost také založila fond ve výši 1 milionu dolarů na výplatu tvůrcům a nedávno uzavřela partnerství se společností Dungeons & Dragons.

Epic se mezitím již dlouho zaměřuje na nástroje pro tvorbu her. Nejen, že to dělá všudypřítomný Unreal Engine – který se nyní používá nejen pro hry, ale také další zábavné zážitky, jako je The Mandalorian na Disney Plus -, ale také přidal kreativní režim do Fortnite ve snaze vychovávat komunitu podobnou Minecraftu .

“Obdivujeme vůdčí postavení společnosti Epic v posilování našeho průmyslu prostřednictvím technologií a cítíme se velmi sladěni s vizí budoucnosti pro multivesmír generovaný uživateli: vedeme úplnou demokratizaci krajiny v tom, jak se hry vyrábějí a hrají, a dokonce i to, kdo vyrábí a hraje hry, “uvedl ve svém prohlášení generální ředitel Manticore Frederic Descamps.