Waze přidává vedení v jízdních pruzích, což je jedna z nejlepších funkcí Map Google

120

Waze konečně přidává jednu z nejzajímavějších funkcí z Map Google a Apple Maps: navádění jízdních pruhů. Tato funkce, která je nyní v beta verzi navigační aplikace vlastněné Googlem, doporučuje, v jakém pruhu byste se měli nacházet, například když vjíždíte nebo opouštíte dálnici. Je to také užitečné při navigaci na komplikovaných křižovatkách nebo při spojování dálnic.

Nemám auto, ale často si ho pronajímám na krátké výlety. To znamená, že obvykle nemám encyklopedické znalosti o ulicích, po kterých jedu, a tak jsem osobně shledal navádění jízdních pruhů v jiných aplikacích jako velmi užitečnou funkci, abych se ujistil, že jsem v dobré pozici, abych sledoval zamýšlený směr pokyny na obrazovce. Představuji si, že to bude stejně užitečné ve Waze.

Waze také dnes oznámila řadu dalších nových funkcí. Návrhy výletů, které se objeví příští měsíc, budou zobrazovat personalizované informace získané z jiných cest, které jste podnikli, nebo z míst, kam jste nedávno jeli, například o tom, jak dlouho aplikace předpokládá, že vám bude trvat, než se dostanete do práce.

Nová dopravní upozornění, která se také objeví příští měsíc, vám řeknou, abyste vyrazili na cestu, když Waze zjistí nárůst provozu na vaše „oblíbené a časté cíle“ a po jednorázově plánovaných jízdách, abyste se mohli pokusit překonat spěch. A Waze v nadcházejících měsících přidá možnost přístupu k Amazon Music přímo z audio přehrávače Waze.