WhatsApp usnadňuje uvolnění místa pomocí nového nástroje pro správu úložiště

87

WhatsApp přepracoval svůj nástroj pro správu úložiště, což uživatelům usnadňuje hledání a mazání souborů, které v telefonu zabírají příliš mnoho místa. Nový nástroj bude „spuštěn tento týden uživatelům po celém světě,“ říká společnost vlastněná Facebookem, a bude k dispozici v aplikaci v sekci Nastavení> Úložiště a data> Spravovat úložiště.

Aktuální nástroj „Využití úložiště“ WhatsApp jednoduše třídí všechny dostupné chaty podle množství místa, které zabírají, uvádí seznam zpráv, fotografií, GIF a videí v každém chatu a umožňuje uživateli odstranit každou kategorii několika klepnutími. To je užitečné, ale neposkytuje to uživatelům způsob procházení obsahu, který odebírají. To je důležité, pokud potřebujete vyčistit například rodinný skupinový chat a chcete se vyhnout mazání důležitých fotografií.

Nový nástroj pro srovnání nabízí miniatury obsahu, které mají být odstraněny, a seskupuje tato data do kategorií, včetně „Mnohokrát předáno“ a „Větší než 5 MB“. To by mělo uživatelům usnadnit identifikaci obsahu, který již nepotřebují nebo nechtějí, a který lze jednoduše smazat. Níže vidíte náhled nového nástroje v akci: