Xbox Game Bar vám nyní umožňuje sledovat, co pohlcuje vaši RAM, CPU a GPU

209

Společnost Microsoft tento týden vydává novou aktualizaci herního panelu Xbox pro Windows 10 a nyní vám umožňuje sledovat, jaké aplikace zabírají drahocennou paměť RAM, CPU, GPU a diskové zdroje. I když v počítači již existuje řada překryvných vrstev a aplikací, herní panel Xbox Game Bar společnosti Microsoft je zabudován do systému Windows 10 a díky tomu je poměrně flexibilní a lehký.

Widget pro nové zdroje sleduje nejdůležitější úkoly a jejich související dopady a hodnotí je jako nízké, střední nebo vysoké. Můžete je buď sledovat připnutím widgetu na plochu, nebo dokonce zavřít aplikace, aniž byste museli tablovat nebo opouštět hru.

Tento prostředek widget se liší od výkonu, který vám umožní sledovat celkové využití systému. Společnost Microsoft také přidala možnost sledovat využití GPU a využití paměti GPU v widgetu výkonu.

Nakonec, pokud vás zajímá, zda je váš počítač připraven na DirectX 12 Ultimate, v nastavení Xbox Game Baru je nová sekce, která vám dá snadnou odpověď. DirectX12 Ultimate slibuje sjednocení grafické technologie pro hraní na PC a Xbox Series X s podporou sledování paprsků, stínování s proměnlivou frekvencí, shaderů sítě a zpětné vazby vzorníků.

Aktualizovaná herní lišta pro Xbox je k dispozici právě teď, a pokud tyto widgety ještě nevidíte, zkontrolujte aktualizace v aplikaci Microsoft Store.