Xiaomi Poco X3 NFC má obrovskou baterii a 120Hz obrazovku za 6990 Kč

14

Pravděpodobně vás zaskočili videa, která se automaticky přehrávají na Facebooku, Twitteru nebo obecně přes internet. Začnou se přehrávat, jakmile načtete stránku, nebo (pokud jsou zřetelně implementovány), když začnete procházet stránkou.

Automatické přehrávání videa je funkce, která, i když je příjemné, když se objevuje obsah, který souvisí s vašimi zájmy, může být docela nepříjemná. Videa s automatickým přehráváním mohou být také škodlivá, protože vás vystavují násilnému, urážlivému nebo jinak nežádoucímu obsahu, který byste ve výchozím nastavení neměli vidět.

Ať už chcete ukončit automatické přehrávání videí na platformách sociálních médií, nebo hledáte komplexnější opravu, máme několik tipů. Mějte na paměti, že tato nastavení budete muset upravit pro každé zařízení, které používáte, protože vaše předvolby, řekněme, na vašem telefonu automaticky netlačí na váš počítač.

Sub-značka Poco společnosti Xiaomi oznámila svůj nejnovější telefon Poco X3 NFC. Jak jste uhodli ze zahrnutí „NFC“ do názvu samotného telefonu, nejedná se o zařízení cílené na typické publikum vlajkové lodi. Ale stejně jako ostatní nedávné telefony Poco, i X3 NFC vypadá jako silná nabídka z hlediska poměru cena / výkon.

Nejedná se o subtilní telefon, ještě než se dostanete k obřímu lesklému logu „POCO“ na zadní straně z plastu. Je velký a robustní s tloušťkou 9,4 mm a hmotností 215 gs velkým nárazem fotoaparátu – ale to je to, co dostanete, když vyrobíte telefon s masivní obrazovkou, velkou baterií a spoustou fotoaparátů.

Displej je 6,67palcový panel 1080p s obnovovací frekvencí 120 Hz. Jedná se o LCD, což znamená, že není tak kontrastní jako OLED obrazovky běžné v dnešních zařízeních střední třídy a volba panelu také znamená, že snímač otisků prstů je spíše na tlačítku spánku / probuzení než integrován do displeje. Nevypadá to špatně – je ostřejší než ekvivalentní OLED s rozlišením 1080p a obnovovací frekvence 120 Hz se obvykle vyskytuje pouze u mnohem dražších telefonů.

Poco X3 NFC je prvním telefonem, který používá nový procesor Snapdragon 732G od společnosti Qualcomm, což je rychlejší verze 730G, která se nachází na Pixel 4A od společnosti Google. Podporuje LTE – zde není 5G – a přichází s 6 GB RAM. K dispozici jsou možnosti úložiště 64 GB nebo 128 GB a je zde také slot pro kartu microSD.

Výběr fotoaparátu zahrnuje 64megapixelový primární senzor Sony IMX682, 13megapixelový ultrawide a 2megapixelové senzory pro makro a hloubkové funkce, které jsou většinou právě tam, aby telefon vypadal, jako by měl čtyři fotoaparáty. Selfie kamera má 20 megapixelů a je umístěna ve výřezu displeje s děrováním.

Baterie má 5 160 mAh a lze ji rychle nabíjet přes USB-C při 33 W. Společnost Xiaomi tvrdí, že má více než dva dny pravidelného používání a navíc schopnost plně nabít za 65 minut nebo 62 procent za půl hodiny. Mezi další hardwarové funkce patří decentně znějící stereofonní reproduktory, přiměřeně dobrá haptika a konektor pro sluchátka. A samozřejmě NFC.

Poco X3 NFC se dnes v Evropě začne prodávat za 199 EUR (~ 235 USD) za model s 64 GB úložiště nebo 249 EUR (295 USD) za 128 GB úložiště. To je cena za uvedení na neurčitou dobu – MSRP je 229 EUR (270 USD) a 269 EUR (320 USD). I za běžné ceny se bude pravděpodobně jednat o telefon s lepší hodnotou, který v jeho segmentu najdete.